Ako začať s triatlonom? Tak postupne, od behu

redakcia

Kto raz prijal výzvu behať súťažne vie, aké je to návykové. Ak má človek pred sebou výzvu, z tréningov behania je viac, než len „vyvetrať sa“. Bežecké komunity narastajú aj v regiónoch a podujatia naberajú na každoročných opakovaniach. A niektoré sa spájajú k tomu, aby ľudia svoje hranice posúvali ďalej – o nové športy, ktoré patria medzi najobľúbenejšie: plávanie a cyklistika. 

Ako začať s triatlonom? Tak postupne, od behu
9. AUG 2013

 A Liptov je pre tieto športy stvorený. V druhej polovici augusta láka na svoju športovú výzvu – 123athlon. Tri podujatia organizované tri posledné augustové soboty za sebou, kedy sa každý týždeň pridá jedna disciplína.

Beh

Prvým podujatím je pokračovanie minuloročnej premiéry nočného behu mestom Nightrun Liptovský Mikuláš. Podujatie je určené tým, ktorí s behom moc skúseností nemajú – rovinatý profil, mestský okruh merajúci len 5 km, ktorý môžete absolvovať raz, alebo dva razy. Tým, ktorí nikdy nezažili atmosféru bežeckého podujatia toto otvára svet behu a odstraňuje strach z toho, že behy sú určené len profesionálom, či skutočne pripraveným bežcom na dlhé trate.

Beh + bicykel

Už viac než dekádu sa preteká v Žiarskej doline súťaž Vysokohorský duatlon o cenu Žiarskej chaty. Cyklisti na horských bicykloch vyrážajú po asfaltovej ceste z ústia doliny na Žiarsku chatu. Zdatnejší tam odkladajú bicykle a po 5 km v sedle a stúpaní vybiehajú do Žiarskeho sedla turistickým chodníkom na 3 km náročný beh do vrchu. Pretek môžu účastníci absolvovať aj v štafete, kedy pri Žiarskej chate odovzdáva cyklista štafetu bežcovi. Najrýchlejší čas 40 a pol minúty jednotlivca zostal už 10 rokov nepokorený.

Beh + bicykel + plávanie

Triatlon už nie je výsadou profesionálov. Čoraz viac podujatí sa orientuje aj na tzv. „hobíkov“, ľudí, ktorí plávanie, cyklistiku a beh po sebe berú nie ako súťaž s inými, ale sami so sebou. Tréning je pestrejší, športy rôznorodé a výzva – pre mnohých veľmi lákavá. Už po tretí rok sa organizuje na Liptovskej Mare amatérsky INTERSPORT triatlon, kde plávanie na otvorenej vode vystrieda bicykel a beh v jej okolí.

Tento rok sa podujatie dočká niekoľkých zmien – už pod hlavičkou Slovenskej triatlonovej únie sa cyklistika mení z cestnej na horskú a pôjde teda o cross triatlon. Je to prirodzeným vyústením prírodných podmienok v okolí, pretekať sa bude cez polia v okolí, rovnako ako behať. Kým vo vode sa zapláva 500 m, v sedle bicykla prejdú účastníci 15km a následne zabehnú 5km. Aj tu si však sily môžu rozdeliť štafety.

123athlon

Myšlienka spojiť podujatia sa priam núkala už od minulého roka a tak sa organizátori rozhodli spojiť sily. Zahlásiť sa môžete na ktorýkoľvek z pretekov jednotlivo. Avšak pre tých, ktorí sa zúčastnia viacerých či všetkých podujatí, čakajú zľavy na štartovnom a tri zaujímavé víkendy na Liptove. A samozrejme aj tu platí – skoršia registrácia znamená lacnejšie štartovné. Tak sa v druhej polovici augusta neváhajte presunúť na Liptov – čaká vás jediná séria podujatí svojho druhu - 123athlon!

Zdroj: PR

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako začať s triatlonom? Tak postupne, od behu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.