Zapoj sa s nami do DETOX VÝZVY!

Behávate? Prihláste sa na Mariatálsky Štvanec

Advertoriál

Marianka 21. 8. 2019 - Sezóna bežeckých pretekov v Bratislave pomaly štartuje. Ak patríte medzi aktívnych bežcov, ktorí uprednostňujú pohyb v lese, zbystrite – registrácia na 9. ročník Mariatálskeho Štvanca je už spustená.

Beh_Marianka
Zdroj: 8p.sk
29. AUG 2019

Banner_Beh_Marianka

Trasa vedie lesom Malých Karpát a štartuje sa 28. septembra v Marianke. Účastníci si môžu vybrať z 5,5 alebo 10 kilometrovej dĺžky behu. Súčasťou pretekov sú aj Majstrovská SR hobby štafiet a detský beh Záhoráčik. Kategórie sú rozdelené podľa veku a pohlavia. Každý zúčastnený dostane štartový balík a netradičnú drevenú medailu, ktorú minulý rok bežcom v cieli odovzdával slovenský olympijský reprezentant v triatlone a majster sveta a Európy v aquatlone Richard Varga. 

Po dobehnutí si každý bežec môže pochutnať na guľáši, ktorý skráti čakanie na vyhlasovanie výsledkov. Okrem toho bude každý zapojený do tomboly, kde sa dá vyhrať napríklad víkendový pobyt, či značkové tenisky. 

Minulý rok beh do obce prilákal dvojnásobok a teda viac ako 500 bežcov. Nechýbal ani kultúrny program. Deťom deň spestril Šašo Luboš a potom sa spoločne s rodičmi mohli pozrieť na predstavenie historických rytierov pod taktovkou  Mateja Bubniča. Tí ukázali, ako to vyzeralo v stredoveku. Tento ročník deti zabaví obľúbený kúzelník Peter Šesták.  

Organizátor podujatia, Radoslav Augustín z agentúry 8P hovorí, že príjemná rodinná atmosféra nebude chýbať ani tento rok. „Budeme tiež pokračovať v snahe elimovať odpad, a preto bude o pitný režim postarané v podobe cisterien od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Rovnako nebudeme mať ani jednorazový plastový riad, ten sme nahradili kompostovateľným.“

Podujatie je zaujímavé aj tým, že sa beží v prírodnom prostredí. „Nakoľko sa celý Štvanec  beží prevažne v lese, určite si dáme veľmi záležať na označení tratí, aby bežci nemuseli rozmýšľať v rýchlom tempe, ktorá cestička je tá správna. Preto sme tomuto ročníku dali aj symbolické motto #NestratímSa. Určite sa na všetkých veľmi tešíme,“ dodal Augustín.

Podujatie sa koná s podporou obce Marianka a Bratislavského samosprávneho kraja.

Prihlásiť sa môžete tu.

Udalosť môžete sledovať tu.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Behávate? Prihláste sa na Mariatálsky Štvanec

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3151
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.