Na dm ženskom behu padla rekordná účasť

redakcia

V sobotu 27.9.2014 sa konal v poradí už 3. ročník dm ženského behu v Bratislave. Obľúbeného ženského podujatia sa zúčastnilo vyše tisíc žien rôzneho veku. Boli ste medzi nimi?

dm ženský beh v obrazoch. O rekordnú účasť sa postaralo vyše tisíc žien
1. OKT 2014

Tento rok sa na dm ženský beh prihlásilo rekordných 1074 žien a dievčat, z ktorých odštartovalo svoj pretek 924. Celkovo išlo o dva preteky.  Ako prvý prebehol 4-kilometrový pretek, v ktorom z 543 bežkýň zvíťazila Lucia Janečková z Nových Zámkov. Jej víťazný čas bol 15:18 min.

„Konečne som absolvovala preteky, ktoré som si výborne užila. Medzi druhým a tretím kilometrom som sa trochu vytrápila, lebo v úvode som podľahla atmosfére a tempo som trochu prepálila. Zreteľne som vnímala výbornú atmosféru, ktorá na tomto výborne zorganizovanom podujatí panovala. Vnímala som aj povzbudzovania divákov popri trati. Atmosféra na dm ženskom behu bola úžasná,“ tešila sa v cieli 19-ročná Janečková, ktorá plánuje v decembri štart na ME v krose v Bulharsku.

Víťazné umiestnenie 4km beh:

1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 15:18 min,

2. Jana Styková (AC Nové Zámky) 16:12,

3. Jana Mozolániová (Run for Fun) 16:48.

Ako druhý nasledoval beh na 10 kilometrov, ktorého sa zúčastnilo 382 žien a dievčat. Desiatku vyhrala slovenská reprezentantka v atletike a viacnásobná majsterka SR na 3000 m prekážok Katarína Pokorná zo Slávie STU Bratislava.

„Desať kilometrov pod 38:30 ma potešilo, hoci prvé kilometre neboli podľa môjho gusta. Nikola Čorbová nasadila od prvých metrov veľmi rýchle tempo, ktoré mi nevyhovovalo. Trvalo mi až osem kilometrov, kým som ju dostihla. V Sade Janka Kráľa som využila jej menšiu krízu,  a odpútala som sa od nej. Minulý rok som bola na 9 km na dm ženskom behu druhá, teraz som vyhrala a mám veľkú radosť,“ priznala Katarína Pokorná.

Víťazné umiestnenie 10km beh:

1. Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava) 38:29 min,

2. Nikola Čorbová (UMB B. Bystrica) 38:52,

3. Dana Janečková (BMSC Bratislava) 41:38

Svoju spokojnosť s pretekmi vyjadruje aj organizátor Peter Pukalovič, riaditeľ 3. ročníka dm ženského behu: „Zažili sme nádherné sobotné popoludnie, 3. ročník dm ženského behu bol čerešničkou na torte celej našej bežeckej sezóny v roku 2014. V meste vládla výborná atmosféra, popri trati bolo množstvo divákov, prekonali sme účastnícke rekordy, dievčatá dobiehali do cieľa s úsmevom na perách. Čo viac si môžeme ako organizátori želať. Určite budeme naďalej pokračovať v nastolenom trende aktivít smerom k podpore behu medzi ženami a verím, že v roku 2015 sa nám podarí motivovať na účasť ešte viac dievčat, aby nám dm ženský beh neustále narastal. Ďakujeme aj našim partnerom, hlavne spoločnosti dm drogerie markt, ktorá je nielen generálny partner podujatia, ale aktívne prispela aj do programovej časti a postarala sa aj o ´bohatosť´ obsahu štartových balíkov pre účastníčky.“

Výsledky #mygirls na podujatí

Na dm ženskom samozrejme nemohli chýbať ani #mygirls, ktoré sa na podujatie pripravovali poctivými tréningami štyri mesiace. Jana Mrázová, ktorá trénovala beh na 4 kilometre mala za cieľ zabehnúť svoj pretek pod 20 minút. Nepodarilo sa jej to úplne kvôli zraneniu kolena, ku ktorému došlo zhruba dve hodiny pred štartom. Mrázová však aj napriek zraneniu pretek odbehla s nádherným časom 20:57. Po celý čas ju sprevádzala Simona Goňová, mentorka Mrázovej po dobu trénovania.

Tereza Zelinová bola druhou bežkyňou v rámci #mygirls, ktorá trénovala na 10 kilometrov. Jej stanoveným cieľom pred pretekom bolo zabehnúť 10 kilometrov pod 50 minút. Tereze sa to podarilo, aj vďaka jej mentorke Romane Komárňanskej a svoj pretek odbehla v čase 48:34.

Dm ženský beh obrazom

Pred štartom

behdm2

behdm3

Spoločná rozcvička pred behom

behdm5

Štart pretekov žien na 4 km

behdm4

Beh 4km

behdm6

behdm7

Štart 10km

behdm8

Víťazka behu na 4 km Lucia Janečková

dmbeh 1

Víťazka behu na 10 km Katarína Pokorná

behdm9

Víťazka behu na 10 km Katarína Pokorná (vľavo) a Dana Janečková, ktorá skončila tretia

behdm1

#mygirls: Tereza Zelinová (vľavo), Simona Goňová (stred), Romana Komarňanská (vpravo)

behdm10

FOTO: JÁN LUKY


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Na dm ženskom behu padla rekordná účasť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.