Nitra opäť privíta v sobotu nadšencov „sparťanských“ pretekov

redakcia

Na obľúbených pretekoch sa 4. júna v areáli Agrokomplexu pobeží „najľahší“ variant, a to minimálne 5 kilometrov s 15-timi prekážkami. 

Nitra privíta v sobotu opäť nadšencov „sparťanských“ pretekov
3. JUN 2016

Nebude chýbať plazenie sa pod ostatým drôtom, nosenie bremien či hod oštepom.

Extrémne preteky Reebok Spartan Race prežívajú naďalej svoj veľký boom, a tešia sa vysokej návštevnosti nielen pretekárov, ale aj divákov, ktorých láka sledovať prekonávanie prekážok na trati. Aj tu platí, že raz zažiť je lepšie, ako stokrát vidieť. Pre tých, ktorí si nevedia predstaviť, čo všetko musia pretekári zvládnuť, si môžu pozrieť nasledujúce video:


Zdroj video: www.youtube.com

Možno to niektorých inšpiruje, aby sa prihlásili na ďalšie preteky, ktoré sa na Slovensku uskutočnia 9. júla v Košiciach, 6. augusta vo Valči alebo 3. septembra vo Vechci.

V Nitre nebude chýbať ani najúspešnejší Slovák Peťo Žiška, ktorý odkazuje nasledovné: „Každý by mal vyskúšať tieto preteky, je to úplne niečo iné ako polmaratón, alebo hladký beh. Je to spojenie prírody a prekážok, ktoré sú často jej súčasťou. Preveria vás po silovej, vytrvalostnej aj rýchlostnej stránke, prejdete si kŕčmi, bolesťou, zimou, odreninami, s ktorými sa musíte vysporiadať. Sú to extrémne preteky, na ktoré sa treba patrične pripraviť a nepodceňovať ich.“

Spartan race
Zdroj foto: Reebok Spartan Race

Na pretekoch môžu pretekári, ale aj diváci navštíviť stánok značky Reebok. Tá v rámci spolupráce s predajcom prinesie na trh ďalšiu kolekciu bežeckých topánok All Terrain Series. Tie sú špeciálne určené na preteky tohto druhu. Modely sú vybavené technológiou, ktorá zabezpečuje ochranu pred ostrými a tvrdými predmetmi spolu so zvrškom Fit Frame, ktorý fixuje nohu v strednej časti podrážky. Kolekcia topánok pozostáva zo štýlov Reebok All Terrain Series Sprint a Reebok All Terrain Series Super, ktoré predstavujú absolútny vrchol kolekcie.

Spartan race
Zdroj foto: Reebok Spartan Race

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nitra opäť privíta v sobotu nadšencov „sparťanských“ pretekov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.