Odrádza vás zima od behu? 6 tipov, ktoré vás namotivujú

V zime sa nám veľakrát nechce vychádzať z útulného domova do chladného počasia a mrazivého vetra. Preto je veľmi dôležité nájsť si vždy potrebný motivačný impulz, ktorý nám pomôže túto nechuť prekonať.

Odrádza vás zima od behu? 6 tipov, ktoré vás namotivujú
10. FEB 2015

Zaručené tipy, ktoré vám beh v zime spríjemnia

1. Beh za denného svetla

Cez týždeň je to možno problém kvôli práci alebo škole. Avšak cez víkend by vám to až taký problém nemalo robiť. Aj v zime sa dokážu slnečné lúče predrať cez mraky a dodať telu vitamín D, ktorý má pre telo veľa priaznivých účinkov. Okrem toho slnečné svetlo pomáha vyrovnať sa psychologicky s „dlhými nocami“ v zimnom období.

2. Hudba

Do mp3 prehrávača si môžete zostaviť hity, ktoré vás budú vždy motivovať k zodvihnutiu zadku spred televízora a pri behu si udržať svižné tempo.

3. Zmena tréningového plánu

Ak stále beháte iba v jednom tempe v aeróbnom pásme, skúste do tréningu zaradiť krátke šprinty, ktoré budete striedať s behom v pokluse. Je to síce iba minimálna zmena, ale môže priniesť veľké oživenie.

4. Tréningový partner

Keď bežíte dvaja, môžete sa o čomkoľvek porozprávať a tréningy nemusia byť nudné ako pri behaní osamote. Navyše máte istotu väčšieho bezpečia, keď bežíte v zimnom počasí, že pri prípadnom úraze (pošmyknutie na zľadovatenom povrchu, vytknutý členok a pod.) vám bude mať kto pomôcť.

5. Tréningový denník

Zaznamenávať by ste sa mali hlavne svoje pocity po odbehnutí zvolenej trasy. Následne po ich vyhodnotení budete vedieť určiť, ktoré zmeny na vás vplývajú kladne a ktoré záporne.

6. Inovácia bežeckých trás

Zmena vám prinesie nové podnety, budete sa kochať novým okolím. Avšak treba si dávať pozor na to, aby cesta, po ktorej beháte, bola dostatočne upravená. Ak totižto beháte po poľnej ceste, môžu sa na nej nachádzať koľajnice, vymleté od poľnohospodárskych strojov, ktoré sú zaviate snehom. Po zlom dopade na takúto koľajnicu si môžete ľahko privodiť zranenie.

Odporúčame prečítať: 7 dôvodov, prečo sa hýbať


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Odrádza vás zima od behu? 6 tipov, ktoré vás namotivujú

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.