Októbrové bežecké preteky, ktoré stoja za to

Adela Jasenovcova

Počasie skutočne praje jesenným bežcom. Pripravili sme prehľad bežeckých súťaží v okolí do konca októbra, ktoré preveria vašu kondičku.

Októbrové bežecké preteky, ktoré stoja zato
Zdroj: Pixabay/Petterijokela, CC0
9. OKT 2017

Cestné behy

Ak si radi zasúťažíte na dlhších trasách a zodpovedne ste sa počas roka pripravovali na maratóny, cez víkend 15.10. sa koná maratón v Budapešti a ak sa vám zachcelo trošku si predĺžiť leto, utobte si 15.10. fit víkend na Mallorce, kde sa beží v tom čase Palma de Mallorca Marathon.

Nedeľa 22.10. sa nesie v znamení talianskej kuchyne, pretože v Benátkach sa koná Venicemarathon, počas ktorého i nielen zašportujete, ale uvidíte krásne mesto, aj s jeho pamiatkami.

Z kratších behov dávame do pozornosti 14.10. polmaratón v Liprovskom Mikuláši a Vajnorský minimaratón. Na konci mesiaca 28.10. sa beží v krásnom prostredí Rajeckej doliny Rajecká 12-minútovka, ktorá nadchne aj najmenších.

Crossové behy

Pre milovníkov terénu je na západnom Slovensku z čoho vyberať.

14.10. sa koná v Plaveckom Podhradí Malokarpatská vertikála, vhodný ako tréningová príprava, kde sa striedajú náročné, aj menej náročné úseky s väčším sklonom pre horských bežcov.

Bežeckí kamzíci z okolia Bratislavy si prídu na svoje aj v soboru 21.10. na crossovom Behu Devínskou Kobylou, ktorý je zároveň najstarším tradičným bežeckým podujatím v prírodnom lesnom teréne na Slovensku. Koná sa už jeho 42. ročník a zabehať si v príťažlivom prostredí môžete so stovkami bežcov.

Držíme palce, aby vám prialo dobré počasie a dosiahli ste uspokojivý výsledný čas. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Októbrové bežecké preteky, ktoré stoja za to

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.