Podkolienky pri behu chránia a pomáhajú bežcom zlepšiť výkon

Mária Penciaková

Podkolienky určite nemôžeme pokladať len za novodobý trend slúžiaci na zviditeľnenie prípadne na odlíšenie sa. Podkolienky sú obľúbené hlavne u bežcov. Ste aj vy milovník ranného, či večerného behu? Podkolienky by vo vašom šatníku teda nemali chýbať!

Podkolienky pri behu chránia a pomáhajú bežcom zlepšiť výkon
3. JAN 2014

Podkolienky pri behu

Obľúbené pri chôdzi a čoraz viac sa využívajú aj pri behu. Ich účelom je podporiť prietok krvi v svaloch, zlepšiť výkon, predchádzať svalovým zraneniam, tlmiť otrasy, pomáhať pri regenerácii a dokonca aj pri cestovnej trombóze, či eliminovať pocit unavených nôh a to všetko pomocou kompresie.

Odporúčame kompresné podkolienky z internetového obchodu www.winer.sk.

sportove podkolienky

Preto nemožno tvrdiť, že kompresné podkolienky sú len módnym výstrelkom. Ich pozitívne účinky potvrdili aj najnovšie vedecké štúdie. Dokonca jedna z nich priniesla informáciu, že kompresné podkolienky pozitívne vplývajú na úroveň rýchlosti behu u pravidelne trénujúcich bežcov. Merania preukázali, že bežci, ktorí pri behu nosili kompresné podkolienky, zlepšili svoju rýchlosť o 8 sekúnd na každý odbehnutý kilometer.

Katarína Berešová, ktorá je majsterkou behu do vrchu, či víťazka polmaratónu v nemeckom Karlshruhe o podkolienkach tvrdí: „Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že je to určitá opora pre svaly, pocit väčšieho spevnenia a následných menších otrasov, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou behu po asfalte, na ktorom ja osobne absolvujem 95% štartov počas bežeckej sezóny. Podkolienky nosím nevyhnutne pri zvýšenej námahe (ak napr. absolvujem 2 štarty deň po sebe) alebo pri dlhších vytrvalostných disciplínach (u mňa polmaratón).“

Podkolienky ako riešenie unavených nôh

Veľa ľudí pozná pocit ťažkých nôh. Práve kompresné podkolienky môžu tento nepríjemný pocit úplne eliminovať. Ak nebeháte, alebo celkovo nešportujete, neznamená to, že nie ste adeptom na nosenie kompresných podkolienok. Využitie našli aj pre zdravotné problémy spôsobené rozšírenými kŕčovými žilami. Môžeme ich nosiť aj ako ochrannú pracovnú pomôcku hlavne u ľudí, ktorých práca si vyžaduje státie alebo sedenie na jednom mieste. Z dlhodobého hľadiska môžeme s určitosťou povedať, že sú účinnejšie ako bežná pracovná obuv.

Odporúčame zdravotné kompresné podkolienky z internetového obchodu www.winer.sk

zdravotne podkolienky

Počuli ste už o cestovnej trombóze?

Práve kompresné podkolienky sú účinnou prevenciou proti takzvanej cestovnej trombóze. Nielen zvýšená fyzická aktivita, ale paradoxne aj dlhodobá fyzická nečinnosť, ktorej sú vystavení napríklad cestujúci v lietadlách počas dlhých letov, spôsobujú často bolestia opuchy nôh.

Zdroj foto: www.winer.sk

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Podkolienky pri behu chránia a pomáhajú bežcom zlepšiť výkon

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

veribr
veribr
 17.11.2017 17:17

Určite je dôležité používať tak ako vhodnú obuv aj správne bežecké ponožky. Dobre sú opísané aj v http://www.netmagazin.sk/ , treba si dať do hľadáčika len bežecké ponožky. Pri nesprávnej obuvy a doplnkoch sa dá pri behu narobiť viac škody ako osohu.

 

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.