Poznáte pravidlá a prekážky pretekov REEBOK SPARTAN RACE?

redakcia

Ak ste už počuli o populárnych pretekoch Reebok Spartan Race, a ešte ste nenabrali odvahu prihlásiť sa na ne, v prvom rade by ste mali poznať pravidlá tohto zaujímavého behu a jeho prekážky.

Poznáte pravidlá a prekážky pretekov REEBOK SPARTAN RACE?
2. MÁJ 2016

Na Slovenku sa najbližšie RSR uskutoční v Nitre, v areáli Agrokomplexu, a to už 4. júna. V prípade, že by ste si ho chceli vyskúšať na vlastnej koži, môžete sa zapojiť do súťaže o 6 vstupov.

Základné pravidlá (pre všetky disciplíny a pre všetky štartové vlny)

  • Pretekári bežia v rôznych štartových vlnách – heatoch – v skupinách po 250 až 300 bežcov. Prvé dve vlny sú elitné vlny (Elite Heat) zvlášť pre mužov o 9:00 (Elite Heat Men) a zvlášť pre ženy o 9:15 (Elite Heat Women). Po elitných vlnách nasledujú dve vlny SRTG (Spartan Race Training Group), čo sú špeciálne vlny určené iba pre členov tréningových skupín z jednotlivých miest. Ostatné vlny, ktoré začínajú o 10:00 sú verejné (Open Heat), a môžu v nich bežať muži aj ženy spoločne.
  • Štartovné vlny nasledujú po sebe zvyčajne v 30-minútových intervaloch, ale interval sa môže skrátiť na 15 minút, alebo aj menej.
  • Pretekári musia bežať v tej časovej vlne, do ktorej sa zaregistrovali. Pokiaľ bude pretekár bežať v inej časovej vlne, ako sa zaregistroval, tak bude diskvalifikovaný, a taká účasť sa nebude počítať ani do kvalifikácie na Trifektu.
  • Všetci pretekári sú povinní uvádzať v registračnom formulári úplné a pravdivé údaje. Na bodové hodnotenie má vplyv aj vek pretekára. Nesprávne uvedenie dátumu narodenia do registračného formulára má za následok diskvalifikáciu bez nároku vrátenia štartovného.
  • Zmeny v registrácii sa dajú robiť pred štartom, ale už nie po dobehnutí do cieľa.

Zapojiť sa do súťaže môžete TU.

Prekážky

Prekážky sú rozdelené do dvoch základných skupín: povinné a nepovinné. Povinné prekážky musia byť zdolané za každú cenu, na ľubovoľný počet pokusov, bez časového limitu a bez možnosti robenia trestného cviku. Pokiaľ pretekár nezdolá povinnú prekážku bude diskvalifikovaný. Niektoré prekážky sa môžu zdolať s pomocou, iné musia byť prevedené bez pomoci samostatne. Nasledujúce prekážky sú povinné a musia byť prekonané bez možnosti robenia trestného cviku:

  • nosenie pneumatiky, nosenie vriec s pieskom, nosenie drevených klátov, nosenie vedier s pieskom, nosenie iných bremien, ťahanie betónového, kovového, alebo iného závažia po zemi, plazenie pod ostnatým drôtom, vodné jamy a blato, oheň.

Pokuta za neprekonanie prekážky (okrem tých ktoré sú povinné, ich zoznam je uvedený vyššie) je vykonanie trestného cviku v počte 30 burpees (angličákov) bez rozdielu pohlavia a veku. Pretekár musí na všetkých prekážkach urobiť aspoň jeden pokus o jej zdolanie ešte pred tým, než začne vykonávať trestný cvik. Nie je možne začať trestný cvik bez toho, aby sa pretekár danej prekážky ani len nedotkol. Napr. šplh lanom, pretekár musí vojsť do vody a dotknúť sa lana. Jedinou výnimkou nepovinnej prekážky, kde sa jeden pokus vynecháva, je vodná prekážka pre neplavcov. Neplavci oznámia traťovému rozhodcovi, že nevedia plávať a on im skontroluje vykonanie trestných cvikov. Neplavci dostanú určite viac ako 30 burpees. Niektoré nepovinné prekážky sa dajú zdolať iba na jeden pokus, ako sú napr. hod oštepom, lezecká stena atď.

Zdroj: PR

Zdroj foto: Reebok Spartan Race


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Poznáte pravidlá a prekážky pretekov REEBOK SPARTAN RACE?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.