Preteky Reebok Spartan Race po prvý krát v snehu

redakcia

Demänovská Dolina bude miestom ich konania už 24.1. Ski Areál Jasná Nízke Tatry sa stane dejiskom tzv. Spartan Sprint – 5 kilometrového behu, počas ktorých pretekári zdolajú 15 prekážok v prírodnom teréne.

Extrémne preteky Reebok Spartan Race po prvý krát v snehu
22. JAN 2015

Podmienkou účasti z hľadiska bezpečnosti, ktorá je na pretekoch mimoriadne dôležitá, je priniesť si vlastnú píšťalku, pre prípad, že sa súťažiaci stratí v hmle, a aj na odstrašenie zvierat v lese.

Tento pretek doteraz nemal vo svete svoju zimnú verziu, a vyzerá to tak, že práve tímu okolo organizátora Jána Čandíka sa to nakoniec podarí práve na Slovensku. Prihlásených v Jasnej je celkovo 2 400 účastníkov (mužov, žien a tímov, kde je minimálny počet 4 ľudia). Prvá elitná vlna odštartuje o desiatej hodine. Následne ďalšie, v ktorých bude cca 250 pretekárov budú púšťané v 15 minútových intervaloch. Účastníci budú musieť zdolať klasické prekážky akými sú šplh, alebo Herkules Hoist (vyťahovanie závažia do výšky), ale aj nové, ktoré sú ešte tajné. Najväčšou prekážkou však bude počasie, ako pre pretekárov, tak aj pre usporiadateľa. Nikto nevie, čo sa stane, a to je na Reebok Spartan Race to najnapínavejšie. Slovensko z tohto titulu navštívi aj zakladateľ pretekov Joe de Sena.

Z dôvodu, že pôjde o náročnejší pretek z hľadiska mokrého a namrznutého terénu, usporiadateľ vyzýva pretekárov, aby nezabudli na vhodnú obuv a oblečenie. Oficiálnou obuvou sú tenisky All Terrain Series a oblečenie Spartan Race Gear značky Reebok. Kolekcia týchto športových topánok má byť podľa výrobcu nezastaviteľná, a ponúka najmodernejšie technológie, akou je napríklad H20 Drain System. Súčasťou nich sú drenážne otvory, ktoré zabraňujú premočeniu topánky, ku ktorému pri prekážkových pretekoch dochádza pomerne často. Okrem toho sú topánky kolekcie All Terrain Series vybavené technológiou Obstacle Grip, ktorá zabezpečuje priľnavosť a ochranu na lanách a stenách.

Preteky boli založené v roku 2010 s jednoduchým cieľom: vytvoriť serióznu výzvu pre odhodlaných športovcov, ktorí hľadajú alternatívne vytrvalostné preteky. Tento prekážkový beh je určený na otestovanie silovej odolnosti, vytrvalosti, rýchlosti a zručnosti. „Preteky, ktoré pripravujeme na Slovensku patria medzi tie najzaujímavejšie, a to vďaka našej prírode a profilu krajiny. Potvrdili nám to aj kontrolóri kvality zo Spojených štátov.“, vysvetľuje Ján Čandík, koordinátor pretekov pre strednú Európu. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Preteky Reebok Spartan Race po prvý krát v snehu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2535
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.