Prvý beh v barefoot obuvi

Michaela Klanicová

Testovali sme ďalšie barefooty. Tento raz na dámskej nohe.

Prvý beh v barefoot obuvi
6. AUG 2017

Hoci behám dlhé roky, pri behu na boso patrím k začiatočníkom. Pred prvým testom Vivobarefoot PRIMUS TRAIL SG som si poctivo vyskúšala, čo všetko obnáša behať bez topánok. Nezvyknutá noha je naboso citlivá na kontakt s nerovným povrchom a technika musí byť dôkladná, inak hrozí poranenie aj dlhodobejšieho charakteru.

Práve problém s nezvyknutými chodidlami na hrbolky na cestách riešili tieto ultra ľahké topánky priam dokonale. Disponujú neuveriteľnou ľahkosťou, ktorú môžete prirovnať k hotelovým papučiam.

Prvá vec, ktorú si asi každý všimne pri obúvaní, je rýchlozapínanie, ktoré je maximálne efektívne, keďže nemusíte riešiť počas jazdy rozviazanú šnúrku alebo postupné uvoľnovanie. Topánka drží rovnako pevne od prvého metra až po posledný kilometer. Poďme ale k behu samotnému.

Test sa odohrával na hrádzi v smere Petržalka - Čunovo. Začiatok bol opatrný, keďže som nevedela, ako bude noha reagovať s povrchom. Na moje prekvapenie veľmi pekne tlmili náraz vďaka podrážke, ktorá nie len dobre vyzerá, ale aj slúži. Navyše počas horúceho dňa nohu chránila od rozhorúčeného asfaltu, čo som veľmi ocenila. Hneď pri ramene s hausboatmi som za bufetmi odbočila dole k ramenu Dunaja a vyskúšala aj mäkkú pôdu.

Vivobarefoot primus trail sg

Bolo cítiť zmenu od prvých krokov. Jamy a drobné nerovnosti nerobili problém, dokonca boli príjemné na dotyk. Nebolo potrebné zastavovať sa, ani zvyšovať obozretnosť, podrážka plnila svoju ochrannú funkciu. Stačilo si vychutnávať kontakt s prírodou.

Vivobarefoot PRIMUS TRAIL SG pre začiatočníkov odporúčam používať s pribalenou vložkou, ktorá sa vám bude hodiť minimálne na asfaltvých úsekoch, ktorým sa občas nevyhnete. Váš krok nadobudne väčšie sebavedomie.

Zdroj fotiek: CVICTE.SK


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prvý beh v barefoot obuvi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2600
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.