René Šteffek: Za 6 dní odbehne 545 kilometrov

Mirka

Pobeží z Veľkých Kapušian do Bratislavy. Popritom chce spoznať Slovensko a podporiť nadáciu DOBRÝ ANJEL.

René Šteffek: Za 6 dní odbehne 545 kilometrov
19. JAN 2015

Ako sa začal písať jeho bežecký príbeh? Všetko začalo v máji 2009, keď si kúpil prvé bežecké topánky. Jednoducho sa do behu bez veľkého premýšľania pustil. „Bol to skôr rekreačný beh. Nevedel som, koľko behám, ako rýchlo a o bežeckom tréningu som tiež nemal veľa informácií. Všetko prišlo postupne,“ spomína si na svoje bežecké začiatky René. V auguste toho istého roku sa zúčastnil prvého triatlonu v Čunove a venoval sa mu i niekoľko rokov potom.

Šteffek

Všetko je možné, ak má človek dostatok motivácie a tvrdo trénuje

Zanietený bežec sa chystá o niekoľko mesiacov prebehnúť neuveriteľných 545 kilometrov za 6 dní. Nielenže chce spoznať Slovensko a dokázať sám sebe, že na to má, ale aj podporiť nadáciu DOBRÝ ANJEL. Ako na tento nápad vôbec prišiel? „Jedného dňa ma spontánne napadlo, že Slovensko sa dá spoznávať aj inak, ako len zo sedadla auta. Beh je na poznávanie ako stvorený. Táto akcia je zároveň aj podporou pre nadáciu Dobrý anjel,“ hovorí René. Nechystá sa podávať heroické výkony, a preto si trasu naplánoval na 6 dní. Počas  nich prebehne 105 miest a obcí, v ktorých žije spolu 51 012 obyvateľov. V prípade, že by ste si chceli s Reném nejakú časť trasy odbehnúť, pokojne sa môžete pridať. Trasa bude vyzerať nasledovne:

  • 1. deň 107 km  Veľké Kapušany – Jasov
  • 2. deň   81 km  Jasov  - Jelšava
  • 3. deň  91 km  Jelšava – Fiľakovo
  • 4. deň  96 km  Fiľakovo – Šahy
  • 5. deň 105 km Šahy – Šaľa
  • 6. deň  65 km Šaľa – Bratislava

Ako vyzerá jeho bežecká príprava?

René začal s tréningom už v decembri minulého roka, pričom ho rozdelil na dve obdobia. „V prvom období, teda konkrétne od decembra do konca februára, sa budem snažiť nabehať 350-400 km mesačne. Príprava bude podobná trénovaniu na maratón. V druhom období od marca do mája zvýšim objem nabehaných kilometrov na 600 mesačne. Stavím na pomalý beh v aeróbnom pásme,“ prezrádza svoje plány bežec. Je niečo, čo mu v rámci tréningov nesedí? Priznáva, že mu ako ročné obdobie príliš "nevonia" zima a hlavne dlhé 30-35 km behy v tomto ročnom období. Tie sú pre neho skúškou trpezlivosti i pevnej vôle. Mnohí bežci, ktorí majú jasne stanovený cieľ, sa snažia upraviť i stravovacie návyky. René Šteffek si z toho ťažkú hlavu nerobí: „Stravu pred týmto behom nijako extra neupravujem. Jem to, na čo mám chuť.“

Šteffek
Šteffek

Viac informácií o tejto akcii sa dozviete na FB stránke Prebehni Slovensko.

Odporúčame prečítať: Príbeh manželov, ktorí zmenili život na zdravý a aktívny

Zdroj foto: Prebehni Slovensko/Facebook

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - René Šteffek: Za 6 dní odbehne 545 kilometrov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.