Tip bežkyne Romany: Moja výživná večera po behu

redakcia

Výkonnosť každého športovca nezávisí len od poctivých a pravidelných tréningoch. Rovnako dôležitá je výživa, či už pred alebo po tréningu. A keďže inšpirácií nie je nikdy dosť, prinášame vám výživný recept na večeru po bežeckom tréningu.

Tip od bežkyne Romany: Moja výživná večera po behu
11. SEP 2014

Romana Komarňanská sa behu venuje už niekoľko rokov. Sympatickú blondínku môžete stretnúť na rôznych pretekoch a maratónoch, ako aj medzi našimi #mygirls.

Zvyčajný čas jej tréningu je od 17:30 do 18:30. „Po každom tréningu by mala nasledovať fáza regenerácie, kedy sa vyžaduje hlavne doplnenie potrebných živín, „ zdôrazňuje Romana a dodáva: „Aby telo dostalo kvalitnú a vyváženu stravu potrebuje sacharidy. Tie tvoria dôležitú časť regenerácie. Čo rozhodne nesmieme vynechať sú proteíny, ktoré regenerujú svalovú hmotu a tiež tuky.“

Romana nám prezradila recept na jej obľúbenú večeru, ktorej príprava nie je časovo náročná. Po tréningu si ju hravo zvládne pripraviť tak, že si k stolu sadá v čase medzi 19.00 až 19.30.

Špenátové tagliatelle s kúskami maslovej ryby

Potrebujeme:

  • Špenátové tagliatelle
  • Maslovú rybu
  • Cherry paradajky
  • Chilli olivový olej

 

Postup:

Uvaríme cestoviny. Maslovú rybu si ugrilujeme / osmažíme na panvici.  Následne ju nakrájame na drobné kúsky. Cherry paradajky si umyjeme a nakrájame na drobné kúsky. Keď máme všetky suroviny takto pripravené, pridáme kúsky ryby a paradajok na cestoviny a pokvapkáme olejom. 

fit vecera beh

Veríme, že vás Romanin recept rovnako inšpiruje. Ak by ste nám chceli poslať aj vy svoje obľúbené a výživné recepty, neváhajte nám ich zaslať na adresu: redakcia@cvicte.sk. Prajeme dobrú chuť :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tip bežkyne Romany: Moja výživná večera po behu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.