Už ste pripravení na beh nočnou Bratislavou?

redakcia

Bratislavský nočný beh je najdynamickejšie rozvíjajúce sa bežecké podujatie na Slovensku a zároveň jedno z najobľúbenejších pre svoju neopakovateľnú, priateľskú a priam magickú atmosférou, akú vedia vykúzliť uličky mesta po zotmení. 

Už ste pripravení na beh nočnou Bratislavou?
26. AUG 2014

O popularite podujatia svedčí aj fakt, že za päť rokov existencie počet jeho účastníkov narástol takmer štvornásobne.  Ďalším dôkazom je fakt, že mesiac po spustení registrácie je už viac ako polovica kapacity naplnená!!!

Organizátori z agentúry BE COOL, v spolupráci s bratislavským magistrátom a mestskou časťou Staré Mesto, pripravili v tomto roku pre Telekom Night Run hneď niekoľko noviniek. Azda najzásadnejšia je zmena miesta štartu i cieľa.

be cool ben

„Telekom Night Run 2014 odštartuje opäť o 20:00 hod spred Novej budovy SND a centrom celého diania sa teda stane námestie v Eurovea. Mení sa aj dĺžka trate z 9 na 10 kilometrov, ktoré však účastníkom „ubehnú“ veľmi rýchlo, nakoľko popri trati bude čo obdivovať,“ hovorí šéf pretekov Peter Pukalovič. Už tradičným lákadlom je prebeh pešou zónou historického centra mesta, no a najväčším ťahákom, na ktorý sa všetci isto tešia už teraz, bude úsek vedúci cez tunel pod hradným kopcom, ktorý sa stal poznávacím znamením a headlinom celého behu. A keďže tento rok sa pobeží opačným smerom, bežci si ho vychutnajú dole kopcom,“ dodáva s úsmevom. Ďalším lákadlom tohtoročnej trate je aj atraktívny úsek cez inak nesprístupnený prístav v blízkosti Eurovea.

Aby si Telekom Night Run naplno užili naozaj všetci, teda aj tí, ktorí s behom len začínajú, pripravil Bratislava Marathon Sport Club celú sériu pravidelných bezplatných tréningov, ktoré sa konajú pod vedením skúsených trénerov každý utorok o 18:00 na Magio pláži a vo štvrtok o 18:00 na Železnej studienke. Navyše, v sobotu, 6.9. si budú môcť záujemcovia vyskúšať beh po zotmení na večernom tréningu, ktorý odštartuje o 20:00. 

be cool ben ii

Večerný beh ulicami hlavného mesta Slovenska pritom nie je o najlepšom čase v cieli, ale o neopakovateľnej, priateľskej ba až magickej  atmosfére, ktorú vie účastníkom  ponúknuť mesto po zotmení. Vítaní sú i obyvatelia a návštevníci Bratislavy, ktorí sa svojím povzbudzovaním môžu stať súčasťou tohto netradičného bežeckého sviatku. Súčasťou predošlých ročníkov nočného behu Bratislavou boli aj mnohé známe tváre ako napríklad, Filip Šebo, Dominik Hrbatý, Matej Cifra, či Mikuláš Dzurinda.

Všetky informácie k Telekom Night Run ako aj večernom tréningu nájdete na stránke www.bratislavamarathon.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Už ste pripravení na beh nočnou Bratislavou?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.