Začínate s behom v lete? Na toto si dajte pozor

Behanie je jednou z najprirodzenejších foriem cvičenia. Dá sa pomocou neho zhodiť pár kilogramov, zlepšiť si kondíciu, náladu a okrem toho sa dá vykonávať v každom ročnom období. V lete vás však môžu prekvapiť vysoké teploty, ktoré by vás ale v žiadnom prípade nemali od behania odradiť. Ako sa vyzbrojiť na behanie v lete?

Začínate s behom v lete? Na toto si dajte pozor
28. JUL 2017

Piť, piť, piť

Pitný režim je treba dodržovať po celý rok, ale počas leta by sa mal navýšiť aspoň o 1,5-2 litre. Telo sa počas horúčav rýchlejšie zbavuje vody, preto ju treba stále dopĺňať. Veľmi vhodnou voľbou je osviežovať telo aj zvonka – veľmi jednoduchou, ale pritom účinnou metódou, ako sa rýchlo ochladiť, je poliať sa vlažnou vodou v oblasti krku a schladiť si predlaktia.

Behajte v tieni

Ešte pred behaním si dôkladne premyslite dráhu behu. Mala by mať dostatok tieňa, čo vám zabezpečí, že sa vyhnete priamemu slnečnému žiareniu, bez hrozby úpalu. Najlepšou voľbou sú parky a lesy, kde práve stromy poskytnú dostatok tieňa. Ak sa ale neviete dostať do takéhoto prostredia, určite by ste sa mali poriadne natrieť kvalitným opaľovacím krémom, zakryť si hlavu a používať slnečné okuliare.

Vhodne sa oblečte

Oblečenie vhodné na horúce letné dni by malo mať tieto vlastnosti:

  • vzdušné
  • s dobrým odvodom potu
  • funkčné

 

Okrem letných dní toto oblečenie využijete v každom ročnom období, akurát že v zime na seba ešte dáte niečo na zahriatie.

Treba si uvedomiť, že behať sa dá v každom ročnom období. Ak by ste to náhodou nezvládali vonku, vždy je možnosť návštevy fitnescentra, kde je klimatizácia. Ja osobne vám ale odporúčam športovanie vonku, na čistom vzduchu, čo má na vaše zdravie oveľa pozitívnejší vplyv. 

Zdroj ilustračnej fotky: Adidas


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Začínate s behom v lete? Na toto si dajte pozor

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2437
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.