Zvládli by ste odbehnúť za pol hodinu 6 kilometrov s 20 prekážkami?

redakcia

Jeden Slovák to dokázal. Stalo sa to v Nitre, na tretích Reebok Spartan Race pretekoch počas uplynulého víkendu. Trať merala presne 6,2 kilometrov, a mala viac ako dvadsať prekážok. Počas dňa sa ju pokúsilo zdolať viac ako 4 tisíc pretekárov.

Spartan race
17. MÁJ 2017

Všetko odštartovala elitná vlna mužov o 9 hodine ráno. Najväčšiemu favoritovi Peťovi Žiškovi sa podarilo dobehnúť ako tretiemu, pričom najrýchlejším sa stal po prvýkrát v živote Slovák Roman Bak. „Je to krásny pocit vyhrať doma na Slovensku,“ povedal víťaz pretekov, ktorý trať preletel za 30 minút. Najrýchlejšia elitná žena bola Češka Kristýna Hůrková. V kategórií Masters nad 40 rokov vyhral Slovák Davidík a Maďarka Makiári. Po nich na trati bojovali pretekári v Open vlnách. Po dvanástej hodine vystriedali dospelých pretekárov deti, ktorých bolo takmer 800.

spartan race

Zdroj fotografie: PR, Spartan race Reebok

To že Sparťania nie sú len pretekári, ale majú aj srdce na správnom mieste, dokázal Spartan Charity, ktorý sa bežal v žltých tričkách. Niektorí bežali v tejto vlne po prvýkrát, a niektorí si trať znova zopakovali. Výťažok zo štartovného putoval pre Special Olympics, čo je hnutie, ktoré poskytuje celoročný cyklus tréningov a súťaží všetkých druhov olympijských športov pre deti a dospelých s mentálnym postihnutím. Odmenu pre bežcov Spartan Charity bolo, že pri neprekonaní prekážky nemuseli robiť angličáky.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zvládli by ste odbehnúť za pol hodinu 6 kilometrov s 20 prekážkami?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.