Adidas District Battle Run „rozbehá“ už po druhýkrát Bratislavu

redakcia

Za ktorú z bratislavských mestských častí príde najviac bežcov?

adidas District Battle Run „rozbehá“ už po druhý krát Bratislavu
20. AUG 2015

Bratislavská bežecká komunita bude môcť znova zažiť jedinečné podujatie, a to 3. septembra od 16.00 hodiny na Železnej studničke. Adidas District Battle Run bude po svojej úspešnej premiére na jar tohto roka znova „verbovať“ bežcov k odbehnutiu 10-tich kilometrov za svoju mestskú časť. Štart bude na Partizánskej Lúke pri UltraBoost centre, a víťazom sa stane tá mestská časť, ktorá bude mať o 20-tej hodine na svojom konte najviac odbehnutých kilometrov.

xbeh

Hlavným zámerom značky adidas je „rozbehať“ Bratislavu, podporiť jej bežeckú komunitu, zlepšiť podmienky na behanie, a to netradičným podujatím. Nejde tu totiž len o beh ako šport, ale aj o silný socializačný charakter. Na jar sa na prvom adidas District Battle Run zúčastnilo viac ako 300 bežcov za sychravého nedeľného rána. Spolu tak odbehli 3 170 kilometrov za účasti ambasádorov, ktorými boli Matej „Sajfa“ Cifra, Dagmar „Didiana“ Dianová, Ján Mečiar a Martin Šmahel s profesionálnymi bežcami Borisom Csibom a Marcelom Mataninom. Víťaznou sa stala mestská časť Bratislava IV. na čele s Martinom Šmahelom a ďalšími 98 bežcami, ktorí získali vyznačenie novej bežeckej trate, ktorá sa nachádza v Líščom údolí pri Juvente s dĺžkou 5 kilometrov.

Aj tentoraz budú na čele každej z mestských častí stáť ambasádori z radov známych mien. Ide o osobnosti, ktoré „prepadli“ tomuto obľúbenému športu. Spoločne vybehnú o 18-tej hodine.Na trati sa tak bežci môžu stretnúť s:

  • Bratislava I. – Ladislav Nagy, hokejista
  • Bratislava II. – Dominika Dadíková, moderátorka Europa 2
  • Bratislava III. – Dana Strculová, moderátorka TV JOJ
  • Bratislava IV. – Martin Šmahel, fitness tréner
  • Bratislava V. – Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová, beach volejbalistky
  • Bratislava okolie - Viktor Bielik, profesionálny bežec

Zaujímavosťou je, že tentokrát sa pobeží cez pracovný týždeň v popoludňajších hodinách, ktoré sú obľúbené na športovanie. Ide o obdobie začiatku jesennej bežeckej sezóny. Motiváciou na účasť bude aj darček pre prvých 30 bežcov z každého obvodu, ktorí získajú tričko, a každý bežec dostane medailu. Napriek tomu čas, za ktorý jednotlivec odbehne túto trasu, nie je dôležitý. Vyhráva tá mestská časť, ktorá bude mať o 20.00 na svojom konte nabehaných najviac kilometrov. Bude napínavé sledovať, ktorá mestská časť zvíťazí, a tak získa opäť vyznačenie bežeckej trate.

Pre bežcov bude na štarte otvorené aj UltraBoost centrum, kde si môžu zapožičať nové adidasUltraBoost tenisky. Táto aktivita bude prebiehať počas celého septembra, a to vždy v utorok poobede a v nedeľu doobeda.

xbeh

Všetko podstatné o podujatí sa dozviete TU.

Okruh v Líščom údolí je otvorený

20. augusta 2015 bol otvorený bežecký okruh v Líščom údolí pri Juvente, ktorý nadväzuje na marcový District Battle Run. Skvelú atmosféru si môžete vychutnať aj prostredníctvom týchto fotiek. 

District battle run
District battle run
District battle run
District battle run
District battle run
District battle run


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Adidas District Battle Run „rozbehá“ už po druhýkrát Bratislavu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články

Štýl