Behom k sexi bruchu?

Mirka

Beh má mnoho pozitív. Dokáže však pomôcť s vyrysovaním brucha? 

Behom k sexi bruchu?
7. NOV 2014

Aj vy ste sa niekedy zamýšľali nad tým, či je možné prostredníctvom behu získať krajšie a štíhlejšie brucho? Pravda je taká, že beh vám pomôže za predpokladu, že splníte aj niekoľko ďalších odporúčaní.

Beh pomáha spaľovať tuk, čo sa prejaví aj na bruchu

Pre celkové zdravie, vitalitu, sexi a štíhle telo je potrebné venovať sa pravidelne nielen behu, ale aj posilňovaniu zameranému na všetky svalové skupiny, svaly brucha nevynímajúc. „Tým, že pri behu spaľujeme tuky, mnoho sa stráca práve z oblasti trupu a konkrétne z brucha. Vyslovene, pokiaľ nebudeme brušné svaly okrem behania aj posilňovať, určite sa nedajú vyrysovať do fitnes tvaru,“ upozorňuje tréner Marcel Matanin.

Odporúčame prečítať: 5 najúčinnejších cvikov na brucho

Treba si uvedomiť aj to, že pevné svaly brucha tiež pomáhajú chrbtici lepšie zvládať záťaž. Správne držanie tela a silné svaly brucha i chrbta sa prejavia aj pri behu tak, že podá lepší výkon, čím sa spáli viac energie i tuku. „Samozrejme, okrem brušného svalstva sú veľmi dôležité chrbtové svaly, teda bežci by mali posilňovať chrbtové i brušné svaly. Potom keď príde únava, ale svaly sú dobre vyvinuté a spevnené, držia telo vo vzpriamenom postoji. Pokiaľ sú svaly pevné, tak vlastne z toho nebolí chrbát. Pokiaľ nie sú posilňované, tak chrbát trpí hlavne pri dlhších behoch. Ak beháme 5-10 km je to v poriadku, ale ak beháme dlhšie behy, sú dôležité brušné aj chrbtové svaly,“ vysvetľuje Matanin.

Odporúčame prečítať: Pilates cviky pre pevné a štíhle brucho

Ako posilňovať brucho? Na výber máte množstvo posilňovacích cvičení, okrem tradičných „brušákov“, môžete pridať aj cviky, ako napríklad plank (doska), ktorý sa podieľa na rozvoji svalovej sily aj v oblasti stredu tela (brucho, panva). „Beh a plávanie veľmi dobre pôsobia na chrbtové a brušné svaly, pretože tým, že pri behu sme vo vzpriamenej a pri plávaní vo vodorovnej polohe, je to výborná kombinácia týchto dvoch športov na chrbtové i brušné svaly,“ dodáva tréner.

Odporúčame prečítať:Plank – účinný cvik používaný v rôznych cvičeniach

Nezabudnite na úpravu stravy

Bohužiaľ, pravdou je, že ani samotný beh, ani nekonečné „brušákovanie“ vám vyrysované svaly brucha neprinesú. Podstatnú úlohu zohráva, samozrejme, zdravá a vyvážená strava. V prvom rade sa treba vyvarovať konzumácii rýchlych sacharidov (sladkosti, biele pečivo, cukor), nasýtených tukov a trans tukov. Naopak, jedálny lístok by mal obsahovať veľa ovocia a zeleniny, kvalitných proteínov, nenasýtených mastných kyselín a tiež komplexných sacharidov.

Odporúčame prečítať: Ako zmeníte problémové oblasti na výstavné partie


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Behom k sexi bruchu?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2397
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.