Ste v behu večný začiatočník? Pridajte sa k Simone!

Nemám čas, necítim sa dobre, nechce sa mi behať. Poznáte to? S týmito večnými výhovorkami vám môže pomôcť práve bežecká skupina.

Ste v behu večný začiatočník? Pridajte sa k Simone!
19. FEB 2018

Behanie v skupine má výhody, ktoré si potrebujete zažiť. Pozor, nehľadajte však hocijakú skupinu. Potrebujete takú, ktorú vedie tréner, ktorý sa vyzná, má dostatok bežeckých skúseností, dokáže vám ich zrozumiteľne vysvetliť a jeho tréningy sú zároveň skvelým zážitkom. Na tréningu sa predsa nechcete nudiť.

Na bežeckej skupine je úžasné to, že máte okolo seba ľudí, s ktorými môžete zdieľať takmer všetko. Dojmy, pocity, nálady, aj prichádzajúce úspechy. Časom si nachádzate skvelých kamarátov, ktorí majú rovnaké záujmy, ciele, možno aj túžby.

Navyše ste pod dohľadom profesionála, čo je alfa omega pri každom športe, do ktorého sa pustíte. Veď niet nad to, keď máte s kým konzultovať svoje ciele a trápenia. Skupina bežeckých kamošov pomôže aj vtedy, keď sa človeku nechce. A tie chvíle prídu, keď sa nechce ani vstať z postele, nieto ešte behať. Bežci zo skupiny vás budú prehovárať dovtedy, kým sa na tréning nedostavíte. A zrazu budete vďační, že ste nezakončili deň na gauči, ale prekonali samých seba pomocou vašej “crew”.

Nie ste v tom sami

Stále rozmýšľate, či je dobrý nápad behať v skupine? Možno vám pri rozhodovaní pomôže skúsenosť Simony Sedlárovej.  Ešte pred pár dňami bola na tom rovnako. Potom sa rozhodla.

Už nechce byť ten večný začiatočník, ktorý sa najprv nadchne, pár dní si “pobehá” kade tade a ďalší polrok o behu ani nepočuje. Beh ju baví, vie sa preň nadchnúť, akurát potrebuje motivovať k pravidelnej príprave. Práve v tom jej má pomôcť bežecká skupina Reebok Run Crew, pre ktorú sa rozhodla. Navyše Simona si ako veľký nadšenec stanovila cieľ. Nie hocijaký.

Máme koniec januára, a Sima je úplný začiatočník. Odhodlala sa však, na to, že si tento rok odbehne Košický polmaratón. Ten nemá ešte pre rok 2018 stanovený presný deň, ale zvykne sa konať koncom Septembra. Takže nám to vychádza, že Simona má zhruba osem mesiacov na prípravu.

Aby to nemala také jednoduché, Cvičte.sk bude jej prípravu sledovať.

Tréner je nutnosť

Tu sa dostávame ku kľúčovej osobe, ktorá je pre bežeckú skupinu nepostrádateľná. Úspech jednotlivca ako aj skupiny závisí aj od trénera, ktorý ju vedie. Reebok Run Crew si zobral pod patronát Zdenek Štepánek, ktorý ma dlhodobé skúseností s behom už od detstva.

Venoval sa ultrabehom, kedy z vlastnej iniciatívy zabehol spolu s kamarátom pútnickú trasu Camino de Compostela (cca 800 km) za 10 dní. Svoje vedomosti odovzdával ako učitel telesnej výchovy a biológie študentom športových skôl a profesionálnym bežcom v Čechách. Aktuálne sa venuje trénerom a komunite Reebok Run Crew v Bratislave.

V prvom tréningu Zdenek upozornil na to, že beh ani náhodou nie je tupý šport, pri ktorom nemusíte rozmýšľať. Mnoho ľudí totiž považuje beh za aktivitu, pri ktorej nemyslia a relaxujú. Relax beh určite poskytuje, ale Zdenek nad ním odporúča uvažovať. Prečo? Pozrite si nasledujúce video.

Behania sa nemusíte báť. Aj to odznelo na tréningu Reebok Run Crew. K tréningom patrí aj pot, mnohokrát i bolesť, čo závisí najmä od toho, aké sú vaše ciele a motivácia. Prvý tréning bol zameraný na nohy, hlavne na bežecký krok.

Preto pri tréningu nechýbali pomôcky ako remene, či bežecký rebrík. Tréner si posvietil aj na to, ako sú bežci schopní ovládať svoje telo. Tréning sme absolvovala aj redakcia Cvičte.sk, ale najviac nás zaujímalo, ako ho vnímala naša nadšená bežkyňa Simona.

Aký bol prvý tréning Reebok Run Crew? Spovedali sme Simonu Sedlárovú

Chcete prísť na tréning, chýbajú vám však tenisky? Nevadí!

Súčasťou Reebok Run Crew sa môže stať naozaj každý. Ak sa chcete pridať ku komunite, ktorá baží po behu, a športových zážitkoch, príďte na tréning každý štvrtok o 18.00. Bežci sa stretávajú v predajni Sanasport na Záhradnickej ulici v Bratislave. K dispozícii sú aj bežecké tenisky Rebook, ktoré môžete používať počas celého tréningu. Pokiaľ majú dámy problém s mužským osadenstvom (aj keď nemajú), jedna streda v mesiaci patrí ženskému tréningu, ktorý je aj súčasťou prípravy na ženské podujatie JUST WOMAN. Termíny môžete sledovať na Justwoman Free tréningy.

Všetky tréning sú zdarma!


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ste v behu večný začiatočník? Pridajte sa k Simone!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2861
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.