Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

2. ročník pretekov v behu s odporovým padákom pozná svojich víťazov

redakcia

Najslnečnejšiu sobotu v októbri využilo takmer 30 nadšených atlétov, aby si zmerali sily pri behu s odporovým padákom. 

2. ročník pretekov v behu s odporovým padákom pozná svojich víťazov
30. OKT 2015

Nezľakli sa výzvy a všetci sa postavili na trať oboch disciplín v behu na 100 m vyraďovacím spôsobom, ale aj na beh na 250 m.

V ženskej kategórii dominovala Kamila Chomaničová, ktorá vyhrala obe disciplíny. V behu na 100 m obsadila druhé miesto Mária Adamečková a tretia skončila Alexandra Karníková. V druhej disciplíne sa bedňa ušla opäť Márii Adamečkovej na druhom mieste, ale aj Martine Brčákovej, ktorá skončila tretia.

„Bol to super pocit cítiť odpor vzduchu a o to viac sa musí prejaviť sila behu, ten beh je o niečo pomalší," povedala spokojná víťazka oboch disciplín behu s padákom Kamila Chomaničová.

beh s padákom

Medzi mužmi sme videli taktiež skvelé výkony. Prvé miesto v behu na 100 m obsadil Ľubomír Konopka, druhý skončil Gabriel Bogdány aj napriek kŕčom, ktoré ho sprevádzali počas behu. Tretie miesto sa ušlo nadšencovi Petrovi Ambrúsovi. Tak ako v ženskej kategórii, tak aj v mužskej bol víťazom ten istý atlét, teda Ľubomír Konopka. Druhý skončil mladý bežec Kristián Uher a tretie miesto si vybojoval Dušan Čičmanec.

„Som za každú srandu, takže som išiel do toho," povedal Gabriel Bodgány, ktorý skončil na druhom mieste v šprinte na 100 m.

Ako zhodnotil celé podujatie hlavný organizátor Michal Pataky z protrening.sk? „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať aj druhý ročník tohto netradičného behu. Počet účastníkov sa oproti minulému roku zvýšil a to nás povzbudilo do ďalšej práce na podobných akciách. Ďakujem všetkým účastníkom, spoluorganizátorom, ale aj partnerom za účasť a tešíme sa na ďalší ročník.“

beh s padákom

Reportáž z podujatia si môžete pozrieť v Góly Body Sekundy na tomto odkaze.

Fotogaléria je dostupná TU.

Prijmete túto výzvu o rok aj vy? 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 2. ročník pretekov v behu s odporovým padákom pozná svojich víťazov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.