Zapoj sa s nami do BEŽECKEJ VÝZVY 2 spojenej s otužovaním!

Ako jej beh zmenil celý život

Keď beháte, schudnete, nájdete si nové hobby a ste viac fit. Alebo vám beh zmení život úplne, ako sa to stalo žene, ktorá sa s nami podelila o svoj príbeh. 

Ako beh źmení život
Zdroj: súkromný archív Šmolko mama
29. SEP 2018

Pri behu sa do mysle vkrádajú myšlienky. Občas to má človek chuť vzdať, inokedy beží ako o život. Niekedy rieši rozviazanú šnúrku na teniske, potom zas nutnú pauzu na toaletu v prírode. Či už sama alebo v partii, pre radosť, bez cieľa alebo s víziou zabehnúť maratón, beh dáva životu iný rozmer. So svojím príbehom sa nám zverila čitateľka, ktorej úmyslom je vás namotivovať.

Skutočný príbeh

Kto chce, nájde spôsob. Kto nechce, nájde dôvod, povedala si mladá žena, ktorá rada maškrtí. Dáva si pár výpadov a už sa teší, ako si vychutná ešte posledné kolo a úplne sa dorazí. Hodí očkom na tenisky a musí sa smiať. Trčí jej z nich palec, ale jej to nevadí, má čiernu ponožku, ani to nevidno.

Prečo?

Marec 2011: plače a umýva starý sporák. Prečo? Lebo má neskutočnú chuť buchnúť, tak nech to nejako užitočne spracuje. Manžel jej vydal zákaz ísť do fitka.  Je názoru, že chodiť na dovolenky či do fitka, je niečo ako ,,mlátiť prázdnu slamu“. Je jasné, že toto jej cesta nebude a bude za seba bojovať. Nasleduje rozvod, holá riť, ale šťastná duša.

smolko mama

Apríl 2011:  V núdzi poznáš priateľa

Spolu s kamoškou sa rozhodnú, že idú behať, však za to nič nedajú, aspoň skúsia. Kamoška presne vie, čo potrebuje. Po dvoch kolách úplne zničené, ale spokojné, že to zvládli, odkráčajú domov a dohodnú sa na ďalšom spoločnom behaní.

Každým ďalším behom sa zlepšujú, cítia úžasný prílev energie a neskutočnú chuť žiť. V chladničke trčí typické skromné jedlo slobodnej žienky – jogurt. So skvelou formou prichádza aj princ. Záchranca. Chodia spolu behávať, je v šoku, v čom ona dokáže behať. A tak od neho dostane krásne bežecké črievice. Prvé naozajstné bežecké tenisky. Dodnes si pamätá zmiešané pocity, na toto nebola zvyknutá.

Dobrá investícia

Každopádne investícia sa určite vyplatila. Svoj spoločný príBEH píšu už sedem rokov. A dve krásne deti k tomu ako bonus, hoci sa im spočiatku veľmi na tento svet nechcelo. Rodičia plánovali, no bruško akosi nechcelo guľatieť. Snažila si nepripúšťať, že ju to trápi a opäť pomohol beh.

smolko mama

V práci mala skvelé kolegyne a jedna z nich ju nahovorila na Spartan Race. Absolútne nič jej nebránilo skúsiť si to.  Teraz na to rada spomína, na váľanie v blate, brodiť sa bahnom a behať do kopca ako o život. Prešlo pár mesiacov a prihlásila sa na ďalší, náročnejší 20-kilometrový  Spartan Race.

Nový život

Ako sa celé leto poctivo pripravovala, až jej stavbári zo strechy tlieskali, už sa ho ale zúčastniť nemohla. Rástol v nej nový život. Keď to zistila, plakala od šťastia a to že jej prepadol vstup na závod, brala ako tú najlepšiu investíciu. Najlepšie, čo pre seba v živote urobila, že počúvala srdce, nezostala v nezmyselnom vzťahu, ale začala tým najjednoduchším – behom. Veriť si a žiť každý deň naplno. Za túto zázračnú silu denne ďakuje.

smolko mama

Tip na záver

Chcete byť šťastné? Tak sa prestaňte trápiť, čo by ste mali robiť a zamerajte sa na to, čo by ste chceli. Nestrácajte čas tým, že budete riešiť, čo je dobré pre koho. Miesto toho milujte, snívajte, želajte si a choďte si pomaly, ale isto, za tým svojím. Začať môžete už dnes.


Autor článku

aktivna matka

Adela Jasenovcova

Redaktorka Cvičte.sk. Akreditovaná inštruktorka aerobiku, držiteľka certifikátu z jogy a zumby. Rada beháva, robí jogu a v voľnom čase sa venuje literárnej tvorbe. Pracuje ako redaktorka pre online, aj printové médiá, miluje knihy a svoju rodinu.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako jej beh zmenil celý život

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3243
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.