Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Chcete behať pravidelne? Stavte na 3 rady bežeckého trénera

Redakcia

Motivácia je pri každej činnosti kľúčová. Čo vás „prinúti“ začať behať pravidelne? Bežecký tréner Ján Dömény má pre vás tipy, vďaka ktorým si budete tenisky obúvať presne podľa stanoveného plánu.

beh
Zdroj: AdobeStock
16. JUN 2023

1. Nájdite si bežeckého sparing partnera

Dohodnite sa s kamarátkou, stanovte si čas i miesto – budete sa cítiť viazané a beh len tak neodvoláte. Táto taktika funguje pri všetkom – beh nevynímajúc. „Keď sa naozaj s niekým dohodnem, že si spolu zajtra vybehneme a absolvujeme takú a takú dĺžku trasy, prípadne aj v takom a takom tempe, tak už keď sa ráno zobudím, hoci som sa nevyspal, alebo sa mi naozaj nechce do toho ísť, lebo viem, že budem mať veľa povinností, napriek tomu si obujem tenisky a idem,“ hovorí bežecký tréner Ján Dömény. Aj keby bežecký parťák nemohol, stále by ste nemali tréning vynechať. Jednoducho by ste si mali obuť tenisky a vyraziť.

2. Hudba vás „nakopne“

Hudba dokáže divy! Slúchadlá s obľúbeným playlistom môžu byť skvelým spôsobom ako sa namotivovať k behu. „Pri hudbe si však treba dávať pozor na to, na aký typ tréningu si slúchadlá človek berie, lebo pri intervalovom alebo intenzívnom tréningu môžu prekážať. Môžu v uchu lietať, vypadávať z neho. Pri voľnom behu, to však môže byť veľmi dobrý spoločník,“ hovorí Ján Dömény. Hudba vám dokáže pomôcť aj počas kríz, ktoré vás môžu pri behu postretnúť. Vytvorte si playlist plný obľúbených pesničiek, ktoré vás budú hnať smerom do cieľa.

3. Výzvy vás posunú vpred

Bežecký sparing partner, hudba... to všetko vám pomôže behať pravidelne. Skvelým motivačným prostriedkom je aj bežecká aplikácia, ktorá vás bude pozývať do rôznych výziev – či už zabehnúť určitú vzdialenosť počas mesiaca alebo zlepšiť tempo a veľa iného. „Čokoľvek, čo vás prinúti rozmýšľať nad tým, kedy ísť behať a čo ísť behať, je veľmi dôležité,“ myslí si bežecký tréner. Vašu motiváciu podporíte aj odhodlaním zúčastniť sa bežeckých pretekov. „Keď viem, že ma motivácia neudrží dlho, že mám tendenciu naozaj skĺznuť do toho, že nebehám, je dobré si vybrať nejaké bežecké preteky,“ myslí si Ján Dömény. Zdolanie vytúženej vzdialenosti, neopakovateľná atmosféra, prekonanie vlastných limitov – to všetko je naozaj silná motivácia. Systematickým tréningom a systematickou prípravou sa viete pripraviť na preteky rôznej náročnosti. Pevne stanovený cieľ – či už je to prekonanie vzdialenosti alebo získanie vysnívanej hmotnosti – to všetko vás dokáže motivovať k obrovským výkonom. 

V našej Supershape Bežeckej výzve sa vďaka vedeným tréningovým plánom na 5, 10 km a polmaratón naučíte behať správne, tak aby vás to bavilo a zároveň ste videli aj výsledky. Tiež vám k tomu dáme aj chutné a výživné jedálničky, vďaka ktorým maximalizujete váš progres. Zapojte sa do našej Bežeckej výzvy pod vedením odborníkov na beh, výživu a motiváciu. Povedieme vás v nej krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu. Pripojte sa k nám ešte dnes!

Banner_Bezecka Vyzva 2023_640x640.jpg


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chcete behať pravidelne? Stavte na 3 rady bežeckého trénera

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.