Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Letné športy so sebou nesú riziko zranení: Ako na bezproblémový pohyb?

Advertoriál

Leto je ideálne na šport a aktívne trávenie voľného času. Beh a cyklistika patria medzi najpopulárnejšie športové aktivity, no nesú so sebou aj riziko zranení. Správna príprava a vhodná regenerácia vás udržia v kondícii bez akejkoľvek bolesti.

Letné športy so sebou nesú riziko zranení: Ako na bezproblémový pohyb?
Zdroj: AdobeStock
10. JUL 2024

Ako sa pripraviť na šport?

Rozcvička a strečing: Pred každým tréningom je dôležité zahriať svaly a pripraviť ich na záťaž. Krátka rozcvička a dynamický strečing zvýšia prietok krvi do svalov a znížia riziko zranení.

Postupné zvyšovanie záťaže: Nezabúdajte na postupnosť. Začínajte s miernymi tréningami a postupne zvyšujte intenzitu a dĺžku cvičenia. Náhle zvýšenie záťaže môže viesť k preťaženiu svalov a kĺbov.

Správna technika: Či už beháte alebo sa venujete cyklistike, dôležitá je aj správna technika.  Nesprávne držanie tela a nesprávne pohyby môžu viesť k zraneniam.

Hydratácia a výživa: Dostatočný príjem tekutín a správna výživa sú kľúčové pre optimálny výkon a regeneráciu. Nezabúdajte na pravidelné pitie vody a vyváženú stravu bohatú na bielkoviny a sacharidy.

Na úrazy buďte pripravení

Natiahnutia a podvrtnutia

Natiahnutia a podvrtnutia patria medzi najčastejšie zranenia pri športovaní. Ak sa im nevyhnete, je dôležité správne reagovať:

  1. Odpočinok: Zasiahnuté miesto potrebuje čas na regeneráciu. Vyhnite sa ďalšiemu namáhaniu postihnutej oblasti.
  2. Chladenie: Aplikujte ľad alebo chladené obklady na postihnuté miesto počas prvých 48 hodín po zranení, aby ste znížili opuch a zmiernili bolesť.
  3. Kompresia: Použite elastický obväz na postihnuté miesto, aby ste znížili opuch a podporili hojenie.
  4. Elevácia: Držte postihnutú časť tela zvýšenú nad úrovňou srdca, aby ste znížili opuch.

Bolesť kolena pri behu a cyklistike

Bolesť kolena môže byť dôsledkom nadmerného zaťaženia alebo nesprávnej techniky. Ak sa stretávate s bolesťou kolena, stavte na:

  1. Odpočinok a chladenie: Rovnako, ako pri natiahnutiach a podvrtnutiach, odpočinok a chladenie sú kľúčové.
  2. Posilňovanie svalov: Cvičenia zamerané na posilnenie svalov okolo kolena môžu pomôcť stabilizovať kĺb a znížiť bolesť.

Ako na bolesť?

Jedným z účinných riešení na zmiernenie bolesti a podporu hojenia pri natiahnutiach a podvrtnutiach sú Flector® náplasť a Flector® gél. Tieto produkty obsahujú účinnú látku, ktorá pomáha znižovať zápal a bolesť priamo v postihnutej oblasti. Flector® liečivá náplasť a gél obsahujú originálne liečivo na slovenskom trhu – diklofenak epolamín, vďaka ktorému účinne liečia bolesť, zápal a opuch. Liečivo z gélu aj náplasti rýchlo preniká cez kožu až na miesto bolesti, kde priamo pôsobí. Nezaťažuje žalúdok a spoľahlivo odstraňuje bolesť chrbta, svalov, kĺbov, natiahnutia, pomliaždenia, podvrtnutia, reumatické bolesti, či iné športové zranenia. Liečivé náplasti a gély Flector® majú účinnosť a bezpečnosť overenú mnohými klinickými štúdiami. 

Flector® náplasť: Jednoducho aplikovateľná náplasť, ktorá poskytuje lokálne uvoľňovanie účinnej látky počas niekoľkých hodín. Je vhodná na použitie pri menších zraneniach a svalových natiahnutiach.

Flector® gél: Gélová forma je ideálna pre rýchlu aplikáciu a absorpciu. Je vhodný na ošetrenie väčších plôch alebo ako doplnok k náplasti pre intenzívnejšiu liečbu.

Použitím týchto produktov môžete urýchliť proces hojenia a skôr sa vrátiť k svojej obľúbenej športovej aktivite! Viac informácií nájdete tu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Letné športy so sebou nesú riziko zranení: Ako na bezproblémový pohyb?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.