Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Slobodný a radostný beh máte nadosah: Skúste týchto 6 tipov!

Advertoriál

Snívate o tom, že budete behať bez toho, aby vás pichalo v boku, zadýchavali ste sa a cítili sa počas zdolávania kilometrov nekomfortne? Vieme, vďaka čomu sa vám bude behať ľahko a s radosťou!

Beh_Zena_Sluchadla
8. JUN 2023

Poradíme vám, čo by robiť, aby vás behanie naozaj bavilo. Nie je to nič zložité. Stačí pár zásad a beh sa stane vašou neoddeliteľnou súčasťou.

1. „Vypnite“ behom, je to čas len pre vás

V tejto náročnej dobe, ktorá je založená na efektivite a produktivite, je priam nutnosťou nájsť si niečo, pri čom si dokonale oddýchnete. Odpútajte hlavu od myšlienok a zamerajte pozornosť inam – napríklad pozorujte krajinu alebo okolie, premýšľajte pozitívne s vyhliadkami do budúcnosti. Do slúchadiel si pustite obľúbený playlist alebo audioknihu, uľahčite si námahu tak, aby ste nevnímali etapy, v ktorých budete mať možno krízu alebo budete bojovať s nedostatkom síl. Tréning vám pôjde príjemnejšie a ľahšie.

2. Plánujte si zaujímavé trasy

Veľa bežcov si určí trasu v blízkosti bydliska. Tú behajú dookola rovnakým tempom, až sa im nakoniec zunuje. Ako by nie! Buďte pri behu vynaliezaví, plánujte si bežecké výlety do okolia, nájdite si na internete zaujímavú trasu a motivujte sa ku zmene. Cieľom môže byť napríklad pekný hrad či zámok, prípadne iné zaujímavé miesto. Beh vám „utečie“ rýchlejšie.

3. Behajte s priateľmi

Správne tempo je také, pri ktorom sa dá rozprávať. Najvyšší čas zobrať si so sebou na bežecký tréning sparing partnera! Keď bežíte a udržiavate konverzačné tempo, dokážete sa skvelo porozprávať s kamarátkou alebo s priateľmi. Trénujete, robíte niečo pre seba, trávite čas v obľúbenej spoločnosti, vďaka čomu vám tiež tréning rýchlejšie a ľahšie ubieha.

Prečítajte si aj: Pomáha beh schudnúť? Ako na to

4. Striedajte beh s oddychom

Hlavne po zime chcú mnohí dobehnúť stratené mesiace a tak začnú behať častejšie ako je zdravé. Často potom zabúdajú na regeneráciu a odpočinok, vďaka čomu sa telo začne brániť – buď bolesťou kĺbov, únavou alebo priamo chorobou. Vyhnite sa tomu, aby vás prílišná snaha vyradila z „obehu“. Doprajte si kvalitnú regeneráciu, vďaka čomu budete stále pri sile – pripravení užiť si skvelý beh.

5. Odmeňte sa

Darí sa vám dosahovať svoje ciele? Doprajte si odmenu – zadovážte si nové bežecké okuliare, slúchadlá alebo si užite skvelú večeru vo dvojici. Nech je už vaša motivácia akákoľvek – dožičte si ju. Snahu – najmä tú vlastnú, treba oceniť!

6. Zadovážte si sprievodcu

Chcete radosť z behu, zdolávať prekážky bez stresu či zranení? Dá sa to, keď máte potrebné know-how o tom ako behať, akú techniku využívať a čo by vám na vašej bežeckej ceste nemalo chýbať. Skvelým pomocníkom vám bude kniha Stvorení pre beh 2 Christophera McDougalla bežeckého „mága“ Erica Ortona, ktorá je pokračovaním svetového bestselleru Stvorení pre beh. V tejto bežeckej biblii nájdete odpovede na všetky otázky o behu. A ešte oveľa oveľa viac!

Stvorení pre beh 2

Bezkonkurenčný sprievodca tréningom naučí bežcov začiatočníkov i pokročilých zvládnuť beh s ľahkosťou bez ohľadu na vek, formu či existujúce zranenia. 90-dňový program je založený na siedmich kľúčových oblastiach: strave, kondícii, technike, sústredení, obuvi, zábave a rodine. Kniha, ktorá je písaná zábavnou a pútavou formou, vás prevedie všetkým, čo potrebujete k tomu, aby vám beh prinášal zdravotné benefity a radosť zároveň. Nájdete v nej inovatívne recepty pre zdravú výživu, tréningové programy pre dosiahnutie vlastných cieľov a výziev, odporúčania pre výber vhodnej obuvi i rady, ako si z behania spraviť zábavu, nie námahu. Autori v tomto informáciami nabitom sprievodcovi čerpajú zo skúseností najvytrvalejších bežcov na Zemi, tiež z renomovaných bežeckých výskumov a štúdií. Rozbehnite svoj život na maximum – s touto knihou sa vám to určite podarí!

Stvorení pre beh 2


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Slobodný a radostný beh máte nadosah: Skúste týchto 6 tipov!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.