Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

Slováci zabojujú o titul majstrov Európy na pretekoch Spartan Race

redakcia

O najlepšieho európskeho športovca Reebok Spartan Race sa zabojuje už 24. júla 2016 na Spartan Beast ME Edinburgh v Škótsku. 

Slováci zabojujú o titul Majstrov Európy na pretekoch Reebok Spartan Race
20. JUL 2016

Z nášho najúspešnejšieho česko-slovenského tímu Extreme Obstacle Runners sa kvalifikovalo až 7 členov. Aby sa mohli zúčastniť štartovej vlny a vyhrať jednu z finančných cien celkovo v hodnote £12,000, museli byť medzi top 10 mužmi, alebo ženami v elitnej kategórii z akéhokoľvek preteku konaného v Európe.

Z tímu Extreme Obstacle Runners odcestuje až sedem spomínaných pretekárov do Škótska, z toho štyria majú reálne šance bojovať o TOP 5 umiestenie. „Veríme, že v mužskej, ale aj ženskej kategórii bude z nášho tímu stáť aspoň jeden pretekár na stupni víťazov,“ vyjadril sa Peter Žiška, náš najúspešnejší Slovák.

SR
Zdroj: Reebok Spartan Race 

Pretekov sa zúčastní aj najlepší európsky pretekár a majster sveta v OCR (obstacle course race), John Albone, ktorý je najväčší adept na obhajobu titulu Majstra Európy Reebok Spartan Race, a ktorý vyhral aj pred rokom u nás v Tatranskej Lomnici. Slovensko bude určite reprezentovať Michal Rajniak, ktorý bol v Lomnici na 2. mieste, a je súčasne Majster Európy OCR (obstacle course race). Taktiež Majster Európy z Barcelony 2014 a aktuálne 2. muž vo svetovom rebríčku Spartan Race, spomínaný Peter Žiška.

V ženskej kategórii sa pretekov zúčastní úradujúca majsterka sveta aj Európy 2015 a majsterka Európy v OCR Zuzana Kocumová. Z nášho tímu jej budú dýchať na päty Petra Veselá a Lenka Vejdelková, ktorá v Tatranskej Lomnici na predchádzajúcich ME vybojovala pekné 3. miesto.

sr
Zdroj: Reebok Spartan Race

„Očakávame veľmi bežecké preteky s členitým profilom, trať by podľa našich informácií mala mať dĺžku 24 km a bude nám stáť v ceste viac ako 30 prekážok. Tieto preteky budú určite menej náročné ako minuloročné ME v Tatranskej Lomnici, veríme, že sa nášmu tímu podarí zopakovať, ak nie vylepšiť naše umiestnenia. Informácie o výsledkoch a aktuálnom dianí v našom tíme môžete sledovať na www.extremerunners.sk alebo na Facebooku – Extreme Obstacle Runners,“ dodáva Peter Žiška.

Extrémne preteky Reebok Spartan Race prežívajú naďalej svoj veľký boom, a tešia sa vysokej návštevnosti nielen pretekárov, ale aj divákov, ktorých láka sledovať prekonávanie prekážok na trati. Aj tu platí, že raz zažiť je lepšie, ako stokrát vidieť. Ďalšie preteky, ktoré sa uskutočnia na Slovensku, budú 6. augusta vo Valči a 3. septembra vo Vechci.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Slováci zabojujú o titul majstrov Európy na pretekoch Spartan Race

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.