TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Staňte sa súčasťou bežeckej mapy

CVIČTE.SK

Ukážte nám Bratislavu pod vašimi nohami a staňte sa súčasťou adidas bežeckej mapy! Takúto iniciatívu odštartoval pre ČSOB maratónom adidas. V rámci nej uvidíte, kde Bratislavčania najradšej behávajú.

Staňte sa súčasťou bežeckej mapy
Zdroj: Adidas
4. APR 2018

Chcete aj vy byť súčasťou bežeckej mapy? Stačí si odfotiť svoje nohy v bežeckých teniskách, dať ich na Instagram s hashtagom #TAKECHARGEBRATISLAVA a @adidas, a oznaciť geolokáciu. Na stránke www.takechargebratislava.sk je interaktívna mapa, na ktorej postupne pribúdajú fotky. Na konci uvidíte, kde najradšej a najčastejšie Bratislavčania behajú a kde sa dá natrénovať kilometre napríklad aj na tohtovíkendový ČSOB maratón.

Ozaj a nezabudnite prísť na ČSOB maratón do adidas Runners stanu, kde nájdete chillout zónu, dídžeja a dobrú bežeckú náladu.

V rámci inšpirácie sme oslovili niekoľkými otázkami aj troch bežcov - Leo Lendvorský je tréner behu, Gabo Švajda úspešný bežec a Katka Štumpfová tanečnica, ktorá má beh veľmi rada.

3bezci rozhovor

Ako často sa vám osvedčilo behať?

Leo: Behávam šesť dní v týždni. Jeden deň si doprajem voľno od tréningu. Za týždeň ale absolvujem priemerne desať tréningov, no nie všetky sú bežecké.

Katka: Behávam pravidelne, 2-3x do týždňa. Hlavne počas jarných a letných mesiacov, keď si viem užiť beh v spojení s prírodou, to je to, čo mám rada.

Gabo: Behávam každý deň a niekedy dvakrát denne. Štyrikrát v týždni trénujem dvojfázovo. Zaleží to, samozrejme, od prípravy. Keď sa nepripravujem na preteky, trénujem raz denne.

Beháte v teniskách alebo naboso?

Leo: Behávam v teniskách. Mám dvoje najobľúbenejšie typy tenisiek, ktoré stále striedam. Na krátke rýchle behy používam tenisky adidas adizero Adios a na pomalé dlhšie behy adidas Ultraboost.

Katka: Jednoznačne v teniskách. Mať štýlové oblečenie na beh je super, ale dobrá obuv je pre mňa najdôležitejšia, hlavne zo zdravotného hľadiska. Preto som pri výbere bežeckých tenisiek naozaj náročná.

Gabo: Behávam iba v teniskách a často ich obmieňam. Rád testujem nové modely. Na dovolenke pri mori si zabehnem pár kilometrov naboso.

Aká je vaša obľúbená bežecká trasa?

Leo: Vyslovene najobľúbenejšiu bežeckú trasu nemám. Každá trasa má niečo do seba, ale medzi obľúbené určite môžem zaradiť bratislavské mosty (hlavne večer), Železnú studienku alebo popri rieke Dunaj smerom do Rakúska.

Katka: Ja chodím behávať v Bratislave iba na Železnú studienku. Vyskúšala som mnoho trás, táto ma však nikdy neprestáva baviť a to je skvelé. Železnú studienku považujem za bratislavský Central Park, je super, že máme aspoň kúsok prírody v takom veľkom meste akým je Bratislava.

Gabo: Mám ich viac, je dobré ich striedať. Najlepšie sa mi behá Jurava a na Biely kríž.

Po akom povrchu najradšej beháte? Prečo?

Leo: Najradšej behám po tráve, je to mäkké a šetrí to môj pohybový aparát.

Katka: Ja som zvyknutá behať po betóne, ale keď sa dá, uprednostňujem prírodné cestičky. Asi to je psychologicky podmienené, pretože zemina je mäkší povrch, a preto sa môže zdať, že je beh po nej menej náročný na kĺby a kolená. Ale s dobrými teniskami tento rozdiel ani nepocítite.

Gabo: Najradšej behám po asfalte. Som cestný bežec. Lepšie sa mi behá po tvrdom povrchu, vtedy mám lepší odraz ako pri behu v teréne.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Staňte sa súčasťou bežeckej mapy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.