Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Test: Slúchadlá, ktoré pri behu nevypadnú z uší

Zvažujete kúpu bluetooth slúchadiel, ktoré majú multifunkčné použitie? Zaraďte do výberu aj JBL Inspire 500. Testoval som ich niekoľko dní a prevládala spokojnosť a pozitívny dojem.

JBL Inspire 500 Sluchatka Beh
15. MÁJ 2017

Na začiatok ma prekvapilo veľmi pekné balenie s “dvierkami” na prednej strane, ktoré odhalia nové športové slúchadlá a hlavné vlastnosti, ako napr. Bluetooth prepojenie, JBL zvuk, TwistLock systém, FlexSoft systém alebo odolnosť voči potu, či výdrž batérie.

V balení sa nachádzali slúchadlá, kábel na nabíjanie, praktické vrecúško, návod a náhradné gumičky do uší.

Po vybalení ma prekvapil kábel medzi slúchadlami, na ktorom je ovládanie a batéria. Na prvý pohľad to vyzerá, že pri behu alebo tréningu bude zavadzať, ale opak bol pravdou. Vďaka praktickému štipcu slúchadlá možno pripnúť o tričko a takmer vôbec necítiť, že sú prepojené káblom, na ktorom je spomínané ovládanie. Tiež som si myslel, že diaľkové bude zavadzať počas behu, ale absolútne som ho nepociťoval. Dokonca by som povedal, že je to praktickejšie ako bežné slúchadlá, ktoré sú prepojené káblom niekde pod tričkom. Hmotnosť celej sady je prijateľná, nie sú veľmi ťažké, čo zvyšuje komfort počas behu.

Používanie JBL Inspire 500

Po spustení ma veľmi príjemne prekvapila praktická informácia o stave batérie. To je celkom dôležitý parameter, pretože ľahko by sa mohlo stať, že vybehnete na tréning a po pár minútach sa vypnú. Vďaka tejto funkcii by sa to nemalo stať.

Prvé pripojenie k počítaču alebo telefónu prebehlo v poriadku. V priebehu pár sekúnd sa zariadenia "skamarátili" a spolupracovali. Len raz sa mi stalo, že telefón (iPhone 6 plus) sa nechcel pripojiť k slúchadlám, tak som si zabehal aj bez toho. Pripojenie a používanie s počítačom som testoval na Macbook Air a fungovalo bez problémov. Keďže rád počúvam hudbu na zvýšenie koncentrácie, tak JBL Inspire 500 som využíval napr. aj pri písaní tohto článku. Slúchadlá viete využiť nielen na beh, ale aj na prácu v kancelárii a zvýšiť tak svoj mentálny výkon.

Vloženie do uší je na prvý pokus trochu “kostrbaté”, trvalo mi pár pokusov, kým som pochopil ako využiť TwistLock technológiu, ktorá zabezpečuje, aby slúchadlá nevypadli z uší. Ale táto technológia naozaj funguje. Počas behu som nemal problém s tým, že by som si musel slúchadlá nejakým spôsobom naprávať. Gumička do uší s technológiou FlexSoft zabezpečuje, že nič počas nosenia slúchadiel neomína, ani z nich nebolia uši. To oceníte najmä pri dlhších tréningoch. Plusom je aj odolnosť voči potu a vode. Preto, aj keď sa viac potíte, netreba sa báť, že by sa slúchadlá nejakým spôsobom pokazili alebo vypadli z uší.

JBL sluchatka 1

Foto: Michal Pataky

Zvuk v JBL Inspire 500

Značka JBL je popredným výrobcom audio vybavenia a tieto slúchadlá sú toho dôkazom. Zvuk je veľmi dobrý, krásne vyniknú basy aj výšky. Dokonca aj počas behu pri ceste boli pesničky veľmi čisté a dobre počúvateľné, čo sa pri niektorých iných slúchadlách, ktoré som používal, nedá povedať. Často sa pri iných výrobcoch stávalo, že pri hlasnejšom prehrávaní už zvuk nebol kvalitný. Myslím, že pri JBL Inspire 500 je podporou kvalitného zvuku už spomínaná ergonomická gumička, ktorá okrem stability zabezpečí aj to, aby sa zvuk z okolia nedostával do uší. Treba však na to dávať pozor, inak sa môže stať, že počas behu nebudete počuť prichádzajúce auto. Preto pri ich používaní treba dávať veľký pozor a vnímať okolie, aj keď máte svoj bežecký flow pri obľúbených skladbách. 

JBL sluchatka 2

Foto: Michal Pataky

Testované slúchadlá boli v čiernej farbe a v pánskej verzii, dostupná je však aj verzia pre ženy s prispôsobeným dizajnom a veľkosťou. Ženský variant je o niečo menší, takže ani dámy sa nemusia báť, že by im JBL inspire 500 nesadli.

JBL inspire 500 teal sluchatka

Foto: Redakcia CVIČTE.SK

Sumár testovania JBL Inspire 500

Pozitíva:

  • kvalitný zvuk
  • stabilita v uchu vďaka TWISTLOCK technológii
  • odolnosť voči potu a vode

Negatíva:

  • treba si zvyknúť na špecifické vkladanie do uší

 

Foto: JBL, Michal Pataky, Redakcia CVIČTE.SK

Autor článku

MichalP

Michal Pataky

Moje meno je Michal Pataky a som zakladateľom internetového obchodu protrening.sk, autorom blogu michalpataky.com podnikateľom, propagátorom zdravého životného štýlu, trénerom, rekreačným športovcom, blogerom a človekom, ktorý raz zmení celé Slovensko.

www.michalpataky.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Test: Slúchadlá, ktoré pri behu nevypadnú z uší

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

trix
trix
 26.4.2020 21:35

ja mam teraz na behanie nove sluchadla Padmate PaMu cez milica a moja recenzia - ergonomický dizajn vďaka ktorému nepadajú z uší, čistý izolovaný zvuk a dlhá výdrž batérie

 
zuzicka666
zuzicka666
 25.11.2017 16:15

pocas behania urcite z ucha nevypadnu SOUNDMAGIC ST30 od kytary- su perfektné aspon pre mna, eliminuju vonkajsie zvuky, maju pekne basy a cisty zvuk