Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Test: Vivobarefoot Ultra 3

Podrobili sme testovaniu nový model bosých tenisiek od Vivobarefoot, Ultra 3. Aké sú naše pocity po týždňoch nosenia si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Vivobarefoot Ultra 3 Tenisky Topanky Beh
Zdroj: Michal Pataky
4. OKT 2017

Spracovanie Vivobarefoot Ultra 3

Od prvého momentu ako si obujete tieto tenisky, zistíte, že veľmi dobre sedia na nohe. Páči sa mi, že obopnú pätu, ale zároveň poskytujú dostatočne širokú špičku pre pohyb prstov, najmä palca.

Oproti predošlému modelu Ultra majú lepší tvar a oveľa lepšie sedia na nohe.

Ihneď ako si obujete vaše nové Vivobarefoot Ultra 3, pocítite príjemné akupresúrne spracovanie vnútra. Miesto klasickej vložky majú tenisky malé výbežky, ktoré vás počas chôdze mierne masírujú. To dodáva Ultrám jedinečnosť, akú som doteraz pri žiadnej teniske nenašiel. Počas chôdze ich na nohe takmer necítite pretože vážia len 190g. 

Zdroj videa: Michal Pataky

Pocity z nosenia

Výhodou Vivobarefoot Ultra 3 je jednoduché obúvanie, vyzúvanie, ale aj uťahovanie. Utiahnuť si ich viete vďaka jednoduchým gumičkám a rýchlo zaväzovaniu. Gumičky sú oveľa kratšie a praktickejšie ako na predošlom modely, čo je veľmi výhodné, pretože pri chôdzi vôbec nezavadzajú. Taktiež majú lepšie spracovaný jazyk, ktorý je pevnejší a stabilnejší.

Ultra sú ideálne na letné obdobie, sú vzdušné vďaka svojmu “deravému” spracovaniu. To umožňuje prúdenie vzduchu priamo k nohe. Viete ich použiť do mora alebo na akékoľvek aktivity na a pri vode. Veľmi dobre si ich viem predstaviť v Chorvátsku na kamienkovej pláži alebo na jachte.

Akonáhle vyjdete z vody, tak si v nich môžete pokojne vybehnúť po pláži a dať si bežecký tréning. Vo Vivobarefoot Ultra 3 sa dá bez problémov aj behať. Hlavne ak ide o kratšie behy v nenáročnom teréne. Počas testovania pri chôdzi a behu na lesných chodníčkoch môžu dovnútra napadať kamienky, prach či menšie listy a konáriky, čo môže po čase znížiť komfort a spôsobiť drobné poranenia nohy.

Ale zabehať si pár kilometrov po parku, chodníku, či pri pláži je absolútne bez problémov. Ak by vám pár kilometrov behu nestačilo, môžete ich použiť na cyklovýlety k jazeru alebo k rieke, či do aquaparku. A ak by vás náhodou počas toho chytila letná búrka, tak ste v kľude, pretože kade vám do nich natečie, tade aj vytečie a vďaka použitým materiálom veľmi rýchlo vyschnú.

Okrem toho sú univerzálne, pretože ich viete bez problémov nosiť aj do mesta. Výhodou je, že si do nich môžete dať ponožku a vôbec to nevadí ako pri klasických sandáloch. Ich nosenie je tak ešte príjemnejšie a komfortnejšie.

Vivobarefoot ultra 3 topanky tenisky beh

Zdroj fotografie: Michal Pataky

Ako by som v skratke ohodnotil Vivobarefoot Ultra 3?

Vivobarefoot Ultra 3 je ideálna teniska na leto k vode, či na prechádzky. Sú veľmi ľahké, príjemne sa nosia a sú priedušné. Zároveň dodávajú pocit chôdze naboso a majú vkusný dizajn. Z môjho pohľadu ideálna obuv od mája do septembra pre človeka, ktorý má rád alebo chce skúsiť barefoot tenisky. Za mňa určite odporúčam.


Autor článku

MichalP

Michal Pataky

Moje meno je Michal Pataky a som zakladateľom internetového obchodu protrening.sk, autorom blogu michalpataky.com podnikateľom, propagátorom zdravého životného štýlu, trénerom, rekreačným športovcom, blogerom a človekom, ktorý raz zmení celé Slovensko.

www.michalpataky.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Test: Vivobarefoot Ultra 3

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.