Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

VIDEO: Ako sa rozcvičiť pred behom - radí bežecký tréner

redakcia

Rozcvička je tradičnou súčasťou každej pohybovej aktivity, beh nevynímajúc. Viete sa ale rozcvičiť správne? A viete, prečo niekedy trvá rozcvička viac, ako samotný tréning? Aj o tom vám povie viac bežecký tréner Ján Dömény.

VIDEO: Ako sa rozcvičiť pred behom - radí bežecký tréner
Zdroj: AdobeStock
11. AUG 2021

Rozcvička by mala byť súčasťou každého behu - či už idete bežať krátke intenzívne, alebo o niečo dlhšie pomalšie trate. Istý druh rozcvičky potrebujete absolvovať pred každým behom.

“Hovorí sa, že rozcvičiť sa treba pred každým behom, ale ja odporúčam vždy sa rozcvičovať až po zahriatí organizmu,” vysvetľuje Ján Dömény. “Čiže najprv musí prísť nejaké krátke rozklusanie, jogging, čo je úplne pomalý beh na rozdýchanie sa. Päť až desať minút. Potom príde samotná rozcvička.”

V rozcvičke sa snažíme zameriavať hlavne na veľké svalové partie kvôli tomu, aby sme trošku svaly zahriali. Ako to urobiť správne? A prečo najskôr robiť krúživé pohyby a až potom svaly naťahovať? O tom v nasledujúcom videu povie viac Ján Dömény a zároveň ukáže, ktoré partie tela ako rozcvičiť.

Chcete behať tak, aby ste videli výsledky a beh vás bavil? Zapojte sa do BEŽECKEJ VÝZVY, pod vedením odborníkov na beh, výživu a motiváciu. V BEŽECKEJ VÝZVE vás povedieme krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu. Kliknite na www.bezeckavyzva.sk a pripojte sa k nám ešte dnes!

Banner_Bezecka Vyzva_800x312


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Ako sa rozcvičiť pred behom - radí bežecký tréner

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.