Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

Vyzerajte pri behu ako bohyňa a cíťte sa ako v bavlnke

redakcia

Hovorí sa, že neexistuje „zlé počasie, iba zlé oblečenie“. Behať sa teda dá aj pri mínusových teplotách v prípade, že viete, čo na seba.  

Vyzerajte pri behu ako bohyňa a cíťte sa ako v bavlnke
24. JAN 2017

Komfort a sexi look?

Chcete bežecké oblečenie, ktoré je funkčné, pohodlné a trendové? Žiadny problém. Samozrejme, ak viete, kde nakupovať. Aktuálne sa výrobcovia všemožne snažia, aby nám vo funkčnom odeve nebolo teplo, ale ani chladno, aby nás zahrieval a aj chránil pred poveternostnými vplyvmi. Nehovoriac o tom, že by sme v ňom mali vyzerať štýlovo a sebavedome.

Viac tenších vrstiev poslúži lepšie ako jedna hrubá

Presne tak znie odporúčanie skúsených športovcov a milovníkov zimy. Myslite na to, keď budete zháňať ten pravý bežecký outfit na chladné dni. To znamená, že pre beh v zime sú nevyhnutné tri vrstvy – spodná vrstva by mala dokonale odvádzať pot a udržať vás v suchu, ďalšia by mala mať izolačné schopnosti, čiže zahrievať a byť priedušná. Tretia vrstva, tzv. ochranná, by mala byť takisto priedušná, ale hlavne nepremokavá a odolná voči vetru.

Investujte do funkčnej bielizne

Kľúčová je často prvá vrstva odevu v podobe funkčného prádla, ktoré pomáha udržiavať teplo a sucho, pretože aj pri behu v zime sa človek potí. Často sa označuje aj ako sacia (saje pot) – zabraňuje ochladeniu a, naopak, aj prehrievaniu organizmu. V tomto smere sa využívajú rozličné materiály, ako napríklad polyester alebo polypropylén.

Čiže, ak chcete behať počas chladných dní v skutočnom komforte, rozhodne investujte do spodnej termo vrstvy oblečenia. Ideálny je set dlhých legín a trička s dlhým rukávom, alebo špeciálne bežecké legíny zo strečového materiálu, ktoré rýchlo schnú a umožňujú pokožke dýchať. 

Odporúčame: Set tričko a legíny, cena 85,9 eura. Zakúpite na bepon.sk.

Odporúčame: Bežecké legíny Svala, 65,9 eura. Zakúpite na bepon.sk.

Pri prvej vrstve športového oblečenia ešte chvíľku zostaneme, pretože ženy by rozhodne nemali behať bez kvalitnej športovej podprsenky. Už dávno nie je považovaná za luxus, ale za nevyhnutnosť!   Ak nechcete skončiť s „vyťahanými“ prsiami a dohadzovať prácu plastickému chirurgovi, stavte na prevenciu v podobe funkčnej a komfortnej športovej podprsenky.

Odporúčame: Podprsenka ACTIVE EBONY, 39,9. Zakúpite na bepon.sk.

Nepodceňujte izolačnú vrstvu

Úlohou izolačnej vrstvy je izolovať, teda zahrievať. Pripomína to aj vzhľad týchto materiálov, pretože na dotyk sú príjemne mäkké. Do tejto kategórie môžeme zaradiť rozličné topy, tričká či mikiny, ktoré sú zhotovené najmä z flísu (fleecu) a jemu podobných materiálov.

Vyberte si vhodnú bundu

V zime je neodmysliteľnou súčasťou bežeckého outfitu ochranná vrstva, ktorá vás ochráni pred vetrom, snehom i dažďom. Spravidla sa jedná o bundy či vesty, ktoré sú zhotovené z rozličných materiálov s väčšou či menšou priedušnosťou.

Čerešničkou na torte sú trendy bežecké doplnky

Počas zimného behu uniká veľa telesného tepla cez odkryté časti tela. Jedná sa hlavne o hlavu, krk a ruky. Tomu však môžete zabrániť, pokiaľ máte k dispozícii kvalitnú čiapku, nákrčník a rukavice. Jedná sa o praktické doplnky, ktoré zohrejú a skvelo doplnia váš celkový bežecký outfit. 

Zdroj: PR

Zdroj foto: goodfon.su


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Vyzerajte pri behu ako bohyňa a cíťte sa ako v bavlnke

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Vilina
Vilina
 23.10.2017 21:47

Pozrite https://www.facebook.com/xbionicsphereslovakia/?brand_redir=845371602239237 Dokonale!

 
krajinkovam@gmail.com
krajinkovam
 9.10.2017 18:33

nemáte niekto lacnejšiu alternatívu na funkčné prádlo? Ale naozaj funkčné v Kik majú značku Ergee https://www.letakomat.sk/kik/aktualny-letak-od-stredy-11-10-2017-0/?page=6#preview ale pri tej cene to asi veľmi funkčné ne bude.. prípadne nemá niekto odskúšané takéto prádlo z Lidl?