Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

Wings For Life World Run sa vracia 3. mája 2015

redakcia

Unikátny charitatívny beh Wings for Life World Run sa znovu vracia na Slovensko! Desaťtisíce bežcov po celom svete opäť vybehnú pre tých, ktorí  behať nemôžu.

Wings For Life World  Run sa vracia 3. mája 2015
6. APR 2015

Medzi vybranými mestami ani tentokrát nechýba Bratislava. Registrácia prebieha už teraz, reálne bežci svoje nohy rozkmitajú pre dobrú vec 3. mája 2015 o 13:00. Výťažok z behu putuje na konto nadácie Wings for Life, ktorá sa zaoberá výskumom poranenia miechy a dáva tak nádej ľuďom pripútaným k invalidnému vozíku.

wings
wings

Nech už ste maratónec, bežecký nadšenec alebo rekreačný športovec - tento beh je otvorený pre kohokoľvek, kto rád podporí dobrú myšlienku nadácie Wings for Life. Počas premiérového ročníka v máji 2014 tak urobilo viac ako 35-tisíc bežcov v 32 krajinách sveta. V Bratislave sa do premiérového behu zapojilo takmer tisíc pretekárov. Stíhaciemu autu odolával najdlhšie Boris Csiba, ktorý zabehol 50,22 km. ,,Charitatívna myšlienka tohto behu ma presvedčila prísť a vyhrať. Mohol som podporiť dobrú vec a ľudí, ktorí si to zaslúžia.“ Ženskou víťazkou sa stala Jana Zatloukalová, ktorá nakoniec odbehla úžasných 39,22 km.

wings
wings

Preteky majú pohyblivý cieľ – Catcher-car, ktoré vyjde zo štartu 30 minút po odštartovaní. V okamihu, keď auto pretekára predbehne, sa pre neho súťaž končí. Každý si tak odsúťaží toľko, koľko zvládne. V roku 2014 ostali v hre po piatich hodinách iba traja bežci. Bojuje sa aj o celkový titul – víťazí ten, kto spomedzi pretekárov na všetkých kontinentoch prejde najviac kilometrov.

Beh pre tých, ktorí behať nemôžu

Celosvetové bežecké podujatie Wings for Life World Run vzniklo na podporu neziskovej nadácie Wings for Life,ktorá financuje projekty na výskum poranení miechy na celom svete. 100 % štartovného z behu Wings for Life ako aj príspevkov sponzorov putuje priamo na výskum. “Prvý ročník celosvetového behu Wings for Life bol neskutočným svetovým športovým podujatím. Dúfame, že v roku 2015 sa podujatia zúčastní ešte viac športovcov a že sa nám podarí vyzbierať významnú čiastku na výskum poranení miechy,“ hovorí Anita Gerhardter, výkonná riaditeľka Wings for Life. V roku 2014 sa vyzbierali viac ako 3 milióny EUR.

wings

FAKTY a ČÍSLA Z PRVÝCH CELOSVETOVÝCH PRETEKOV WINGS FOR LIFE 2014

  • Celkový víťaz v mužskej kategórii: Lemawork Ketema (ETH, 78.58 km)
  • Celková víťazka: Elise Selvikvag Molvik (NOR, 54.78 km)
  • Vyzbieraná suma:3 milióny EUR(štartovné od 50.110 zaregistrovaných bežcov a bežkýň plus dobrovoľné príspevky)
  • Celkový počet kilometrov: 530.928
  • Počet bežcov na štarte: 35.397
  • Zabehlo maratónsku vzdialenosť: 233 bežcov
  • Priemerná odbehnutá vzdialenosť: 15 km

 

Viac informácií o podujatí nájdete na oficiálnej stránke Wings for Life.

Krátke video, ktoré vás zaručene namotivuje, si môžete pozrieť TU.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Wings For Life World Run sa vracia 3. mája 2015

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.