Zlepšite si kondíciu. Pomôže vám v tom mobil či inteligentný náramok
Máte sedavé zamestnanie, bolesti chrbta, rýchlo sa zadýchate alebo len vaša váha ukazuje vyššie čísla, než by ste si želali?
Viaceré výskumy dokazujú, že už pár minút chôdze alebo cvičenia každý deň výrazne zlepšuje kondíciu a zdravotný stav.
Samozrejme, nie každý má čas, chuť a odhodlanie na kúpu permanentky do fitness centra. Možno však bude stačiť, ak začnete zľahka. Namiesto použitia výťahu vybehnite pár poschodí pešo alebo z autobusu vystúpte o zastávku skôr a zvyšný kúsok sa prejdete.
Ak chcete mať o každom svojom pohybe prehľad, pomôže vám obyčajný smartfón alebo príslušenstvo k nemu za pár desiatok eur.
Sledovať kroky dokážete aj cez mobil
Viacerí výrobcovia mobilných telefónov do svojho systému pridali aplikácie, ktoré vám zrátajú počet krokov, vyšliapané poschodia alebo dokonca aj množstvo vypitých tekutín.
Nestojí vás to nič navyše! Minimálny by mal byť tiež vplyv na výdrž batérie. Na smartfónoch od Samsungu hľadajte aplikáciu S Health, na iPhonoch Zdravie. Sony má zas svoj Lifelog, Huawei ikonu s názvom Health. Ak vo svojom mobile predsa len nič podobné nevidíte, poobzerajte sa po ponuke v obchodoch Google Play a App Store.
Hovorí sa, že za deň by sme mali spraviť aspoň 7 000 krokov. Tieto aplikácie vyžívajú pohybové senzory priamo v mobiloch a sú pomerne presné. Postačia na to, aby ste si mieru svojej aktivity dokázali porovnať s predchádzajúcimi dňami. Ak sa k splneniu cieľa neblížite ani večer, smartfón zavibruje a pošle vám upozornenie, že je čas vstať a začať sa hýbať.
Športové náramky s notifikáciami alebo elegantné hodinky
Samozrejme, smartfón vám kroky ráta, iba keď ho máte so sebou v kabelke alebo vo vrecku nohavíc. Preto existujú náramky, ktoré môžete mať na ruke neustále. Dokonca aj počas noci. Potom sa k nameraným údajom pridá graf zobrazujúci dĺžku a kvalitu vášho spánku.
Niektoré náramky vydržia na jedno nabitie 3 až 5 dní, iné aj jeden či dva mesiace. Potom ich znova nabijete z USB portu počítača alebo v nich vymeníte tradičnú ''gombíkovú'' batériu od hociktorého hodinára.
Sony ponúka šikovný SmartBand 2 za približne sto eur. Jeho bonusom je integrovaný snímač tepu srdca. Pri cvičení a behu teda môžete sledovať svoje limity. Xiaomi Mi Band 2 je ešte lacnejší, zoženiete ho za niečo vyše 30 eur. Má tiež jednoduchý displej s aktuálnym časom. Tieto náramky sú s vaším mobilom spojené cez Bluetooth a vibrujú, ak dostanete e-mail, SMS-ku alebo vám niekto zavolá.
Neprídu vám dostatočne elegantné? V tom prípade sú pre vás ideálne klasické ručičkové hodinky Withings Activité. Čas sa samozrejme nastavuje automaticky, vďaka spojeniu s vaším mobilom. V ňom nájdete aj aplikáciu, kde všetky hodinkami namerané údaje sledujete. Priebežne o nich informuje malá ručička vo vnútri ciferníka.
Všetky grafy z pohybových aktivít sú najprehľadnejšie na webe. Hodinky ich tam posielajú cez mobil automaticky. Postačí, ak si aktivujete jeden z dátových balíkov pre pripojenie k internetu. Mobilný operátor 4ka ponúka svoje dátové balíky už od jedného eura. Ak sa nechcete obmedzovať, 4ka ako jediná ponúka aj neobmedzený dátový paušál.
Pre high-tech maniakov
Nadšenci technológií môžu ísť ešte ďalej a tradičné ručičky vymeniť za dotykový displej. Inteligentné hodinky od Samsungu, Applu alebo Garminu vedia nielen zaznamenávať údaje o počte krokov alebo dĺžku spánku. Majú špeciálne režimy pre beh, posilňovňu či plávanie. Niektoré dokážu telefonovať alebo ukladať odbehnutú trasu vďaka GPS. Podporujú dokonca sťahovanie nových aplikácií podobne, ako váš smartfón.
Zdroj: PR
Diskusia k článku - Zlepšite si kondíciu. Pomôže vám v tom mobil či inteligentný náramok