Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

5 dôvodov, prečo je behanie skvelý šport pre páry

Advertoriál

Testovali sme úplne nový model bežeckých tenisiek New Balance s párom, ktorý beh doslova miluje.

Beh_Muz_Zena_Mesto
Zdroj: PR, New Balance
28. FEB 2023

Známy bežecký pár Soňa a Michal sa do behu spoločne zamilovali a to doslova! Píšu úspešný blog Running2.cz, vydali tento rok dokonca knihu a odbehli už nespočetné množstvo maratónov. Láska k tomuto športu ich zblížila. Prečo je práve beh ideálny šport na udržanie vzťahu? A prečo je práve model New Balance SuperComp EliteV3 teniskou, ktorú túto bežeckú sezónu potrebuje každý bežec?

Spoločný beh je fantastický spôsob, ako vás oboch zblížiť. Pripojte sa k párom, ktoré behajú spoločne, povedia vám to isté!

Budete mať skvelú motiváciu

Občas sa každému z nás stane, že sa nám jednoducho z nejakého dôvodu nechce. Na to má Soňa jednoduchý recept: „Sme zvyknutí behať spoločne a tak, keď by jeden nešiel, tomu druhému by to len pokazil. Preto potom vybehneme a za chvíľu zistíme, že sa z nechceného tréningu stal naozaj pekný. Alebo keď vám to nejde a nemáte svoj deň, ten druhý vás povzbudí. Poznáte presne svoju kondíciu a limity, preto si môžete dovoliť toho druhého popohnať – viete, že silu určite ešte má. Musí sa na to však citlivo!“

Máte „parťáka“ na preteky

Keď ste sám, je niekedy ťažké jazdiť na preteky. Samotného to človeka skrátka nebaví. „Musíte buď mať bežeckú partičku alebo kamaráta, ktorý nie vždy môže. Keď ale máte bežeckého partnera doma, vždy sa dohovoríte na spoločných bežeckých pretekoch, ktoré vás bavia oboch. A ten pocit, keď vás ten druhý čaká v cieli, ten sa jednoducho nedá popísať!,“ prezradí nám úprimne Michal.

Beh_Muz_Zena_Medaila

Bežecký partner nežiarli na beh

Situácia taká jednoduchá a nevinná ako je behanie môže vo dvojici vyvolať konflikt… „Ak z páru behá len jeden, môže sa stať, že skôr alebo neskôr, začne ten druhý s nepríjemnými otázkami a poznámkami typu: „Už zase bežíš niekam von?“ „Zase si tam stretol/a nejakého/kú ženskú/chlapa?“ A podobne,“ vysvetľuje Soňa, prečo nemá bežecký partner zámienku a ani dôvod žiarliť.

Budete dostávať bežecké darčeky

A nielen to. Mnohé je uľahčené aj tomu, kto obdarúva. Tu si pochvaľuje najmä Michal: „Než som spoznal Soňu, bolo pre mňa obdobie Vianoc a narodenín utrpením. Čo kúpiť? Ako zvoliť to najlepšie? Teraz to mám ľahké. Vždy viem, čo práve Soňa potrebuje, čo by sa jej hodilo alebo aká nová vychytávka sa objavila. Predtým neobľúbené obdobie je teraz vhodnou príležitosťou pozrieť sa, čo je v behu nového. A niekedy si treba zaobstarať aj niečo pekné pre seba.“

Budete spolu radi tráviť voľný čas

Keď máte veľa koníčkov, je niekedy ťažké nájsť si čas na to, byť so svojim partnerom. Pokiaľ ale máte ako spoločné hobby beh, trávite spoločne veľa času. Aj keď majú, podľa Soni, obaja z bežeckého páru veľa svojich vlastných koníčkov, tak beh ich obmedzil na minimum - takmer každý víkend spolu vyrážajú na preteky alebo bežecké výlety.

Tým, že behajú často a podobné behy alebo trasy, tak aj testujú podobné topánky. „Iné máme do terénu, iné na mestské povrchy, iné na preteky. Sme nároční a baví nás bežecké topánky porovnávať, testovať, skúšať. Obvykle sa zhodneme. Problém občas býva len s veľkosťou, Michal má takú veľkú nohu, že niekedy pre neho také veľké topánky nie sú v celej Európe,“ smeje sa Soňa.

Tenisky_New Balance

Spoločne so Soňou a Michalom sme otestovali úplne nové New Balance FuellCell Supercomp Elite v3.

Michal: Bežecké topánky FuellCell Supercomp Elite v3 prekvapia nie na prvý pohľad, ale na prvý dotyk. Akonáhle ich vezmete do ruky, zistíte, aké ľahučké sú. Na nohe potom sedia ako druhá koža. Keď sa na nich ale postavíte, cítite sa, akoby ste stáli na tartane aj keď ste na najtvrdšom betóne. Podobný pocit som mal aj pri behu. Milujem beh na ovále v tretrách a presne rovnako sa cítim v Supercomp Elite, skrátka minimálna strata energie a dokonalý odraz. Už sa teším na prvé preteky, kde sa do nich opriem.

Soňa: Úplne dokonalý dizajn dáva vycítiť, že tu držíte skutočnú bežeckú lahôdku. Nie je to však topánka pre každého a na každodenné tréningy. Je to extrémne rýchla pretekárska topánka, ktorá podporí kondíciu, keď súťažíte. Vytlačí z vás pri pretekoch maximum. Keď som ich mala prvýkrát na nohách, mala som pocit, akoby som chodila po nafúknutých balónikoch – krok bol pružný a ľahký. Trochu som sa bála, čo to urobí pri behu - ale držali perfektne a mala som pocit, akoby som letela. Tenisky beriem na Bratislava Marathon, ktorého sme ambasádormi. Bude to v nich na polmaratóne naozaj poriadna jazda!

Príďte si aj vy užiť atmosféru najväčšieho bežeckého podujatia na Slovensku - na 18. ročník ČSOB Bratislava Marathon už 2. apríla 2023, kterého New Balance partnerom.

Medailónik

Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec bežecký blogeri, redaktori, milovníci a propagátori behu. Okolo tohto športu sa točí celý ich život. Stretli sa na pražskom polmaratóne a tri roky na to tam mali aj originálnu bežeckú svadbu. Obaja milujú cestovanie, hory, ultra a zaujímavé bežecké výzvy – vlani napríklad bežali maratóny v Londýne, vo Valencii a v Pise. O svojom živote, skúsenostiach a hlavne o behaní píšu už vyše sedem rokov úspešný bežecký blog Running2.cz a vlani im o behaní vyšla aj knižka Manželia v behu. V Prahe tiež pravidelne vedú obľúbené bežecké výbehy pre verejnosť.

Foto: New Balance, Running


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 dôvodov, prečo je behanie skvelý šport pre páry

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.