Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

Ďalší ročník ČSOB maratónu sa blíži!

Nikola Danišová

ČSOB maratón pripravuje už svoj 11. ročník. Veríme, že aj tento ročník bude minimálne taký vydarený ako ten minulý. 

Ďalší ročník ČSOB maratónu sa blíži!
16. DEC 2015

ČSOB maratón v Bratislave má za sebou už desať rokov a pripravuje sa na jedenásty ročník. Registrácia na tohtoročné podujatie bola odštartovaná 19. októbra. Aj keď je podujatie stanovené na víkend 2.-3.4. 2016, už po mesiaci registrácie bolo prihlásených viac ako tisíc súťažiacich. Predbehne tento ročník v účasti minulý?

Maratón je populárny aj pre zahraničných športovcov 

Do ČSOB maratónu sa nezapájajú len Slováci. Veľký záujem o túto súťaž prejavujú aj ľudia zo zahraničia. Do minuloročnej súťaže sa ich zapojilo viac ako 15 % z celkového počtu súťažiacich. Na podujatí sa tak stretlo viac ako 55 národností. Organizátori ČSOB maratónu si dali záväzok, že do piatich rokov zvýšia počet zahraničných bežcov na 25 % až 30 %. Dosiahnuť to chcú spoluprácou so zahraničnými podujatiami a športovými cestovnými agentúrami.

O čo bol minulý rok najväčší záujem?      

Najviac súťažiacich sa v minulom roku prihlásilo na polmaratón (28,5 %) a najmenší záujem bol o preteky lezúňov (1 %). Veľkej účasti sa tešila kategória štafetový beh (17,6 %), minimaratón (15,1 %) a detské behy (14 %). Podstatne menej bežcov sa zúčastnilo desiatky (12,5 %) a maratónu (11,3 %).

Okrem hlavných kategórií ČSOB maratón s dĺžkou 42,195 km a polmaratón s dĺžkou 21,098 km, je aj tento rok prihlásených množstvo súťažiacich práve na Johnson Controls štafetový beh. Družstvá sú štvorčlenné a dráha dlhá 300-800 m. Tieto tri kategórie patria do hlavného programu.

Zábava pre každého

ČSOB maratón nie je len o výhre a športe. Okrem aktívnych športovcov sa tu vedia zabaviť aj deti, seniori či príležitostní športovci. Podujatie totiž prináša také súťažné kategórie, v ktorých si každý príde na svoje.

Ak teda nie ste práve disciplinovaný a trénovaný športovec, ale chcete si zdravo zašportovať a zabaviť sa, ČSOB maratón ponúka niekoľko sprievodných podujatí, ktoré sa spravidla konajú deň pred hlavným programom. Zapojiť sa môžete do menej náročných súťaží, ako napríklad NUTRILITE minimaratón s dĺžkou 4,2 km alebo do ďalšej súťažnej kategóries príznačným menom desiatka, keďže ide o dráhu dlhú 10 km.

Ak máte so sebou aj vaše ratolesti, nenechajte ich sedieť v kúte. Neváhajte a prihláste ich do zábavných detských kategórií Sport Kids Academy detské behy (300-800 m) a preteky lezúňov (5 m). Odnesú si rovnako pekný zážitok z dňa ako vy a strávia deň športom a pohybom, čo je pre deti dôležité. 

csob 11
Zdroj foto: BeCool, Bratislava Marathon

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ženy zvládajú bolesť lepšie ako mužiŽeny zvládajú bolesť lepšie ako muži

Práca so ženami človeka posilní a tréningový proces je zaujímavejší o to, že nikdy nevieš, čo bude zajtra.

 

Registrácia na 11. ročník čsob bratislava marathon je spustenáRegistrácia na 11. ročník ČSOB Bratislava Marathon je spustená

Do konca roka si môžete zakúpiť zvýhodnené štartovné. 

 

 

Ako sa vyhnúť kŕčom pri behaní?Ako sa vyhnúť kŕčom pri behaní?

Kŕče v svaloch patria k najčastejším čiernym morám bežcov. Ako vlastne dochádza k ich vzniku a ako sa im dá predchádzať?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ďalší ročník ČSOB maratónu sa blíži!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.