Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Dvojnásobná mama Nina Krnčok: Aj pri deťoch sa vždy dá nájsť čas na šport

Barbora Volná

Sympatická Nina patrí k aktívnym mamičkám, ktoré si rady čistia hlavu práve behom. Čo jej tento typ pohybu dáva a aký je jej bežecký sen?

Nina Krnčok
Zdroj: Archív N. Krnčok
9. AUG 2023

Nina, ty patríš k vášnivým bežkyniam. Bol beh tvojou obľúbenou aktivitou odjakživa alebo si mu prišla na chuť až neskôr?

Keď som bola mladšia, tancovala som ľudové tance 15 rokov. Beh nebol môj obľúbený šport. Asi sa mi znepríjemnil na telesnej v škole, keď sme behávali okruhy na rýchlosť. (smiech)

Prečítajte si aj: Moderátorka Lenka Debnárová: Dobehnúť do cieľa je neskutočný pocit!

Čo ti beh dáva oproti iným aktivitám?

Určite čistú hlavu. Pustím si obľúbené podcasty a na nič nemyslím. Môj muž sa vždy smeje, že ako môžem behať a počúvať Kriminálne spisy. A ešte večer po Vrakuni! (smiech)

Nina Krnčok

Máš nejaké bežecké ciele? Mnohí bežci začnú prirodzene inklinovať k účasti na pretekoch. O tebe je známe, že pravidelne absolvuješ preteky Behaj lesmi.

Áno, Behaj lesmi je láska, je to taký rodinný beh. A aj keď sa tam nepoznáme všetci, je to veľmi príjemné, bežci sa navzájom povzbudzujú a usmievajú. Nie je to taká masovka ako niektoré behy. Veľmi by som sa chcela zúčastniť maratónu v Paríži. Keď raz maratón, tak taký veľkolepý. Najbližšie mám cieľ zabehnúť Od Tatier k Dunaju. Je to výzva, ale teším sa na medvede. (smiech) Ale nie, stretli sme sa super partia, takže to bude zábava. Aj keď ja som taký spiaci typ človeka, tak snáď nezaspím na jeden zo svojich štartov.

Veľmi by som sa chcela zúčastniť maratónu v Paríži. Keď raz maratón, tak taký veľkolepý!

Veľa bežcov beháva stále jedno tempo. Máš aj ty svoje obľúbené? Aký beh je tvojím favoritom?

Behám rada svojím vlastným tempom – podľa toho, ako sa momentálne cítim. Asi by som nevedela behávať pod kontrolou trénera, ktorý by mi určoval ciele.

Nina Krnčok

Akému pohybu sa okrem behu venuješ? 

Momentálne som sa našla v joge. Skúšala som to niekoľkokrát predtým, no zistila som, že v tomto mi asi musí sadnúť jogín, aby som jej prišla na chuť. A konečne som svoju jogínku našla a je to super.

Radi sa pri dievčatách prestriedame, aby si ten druhý mohol ísť vyčistiť hlavu.

Vedieš k pohybu aj svoje dcérky? Ako vyzerá tvoj bežný deň maminy, ktorá má rada aj pohyb, no chce sa venovať aj rodine a povinnostiam? 

Dievčatá neobsedia ani sekundu. Venujú sa tancu, florbalu intenzívne. Dokonca Terezka bola so mnou párkrát aj behať. Vždy sa dá nájsť čas. Sme dvaja rodičia a radi sa pri nich prestriedame, aby si ten druhý mohol ísť vyčistiť hlavu.

Dcérky Niny Krnčok

Chcete sa naučiť behať správne a prísť behu na chuť ako Nina? Pridajte sa k nám do Supershape Bežeckej výzvy! V nej vás vďaka vedeným tréningovým plánom naučíme behať správne, tak aby vás to bavilo a zároveň ste videli aj výsledky. Tiež vám k tomu dáme aj chutné a výživné jedálničky, vďaka ktorým maximalizujete váš progres. Zapojte sa do našej Bežeckej výzvy pod vedením odborníkov na beh, výživu a motiváciu. Povedieme vás v nej krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu. Pripojte sa k nám ešte dnes!

Banner_Bezecka Vyzva 2023_640x640.jpg

Zdroj: https://www.instagram.com/ninakrncok/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dvojnásobná mama Nina Krnčok: Aj pri deťoch sa vždy dá nájsť čas na šport

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.