Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Moderátorka Lenka Debnárová: Dobehnúť do cieľa je neskutočný pocit!

Barbora Volná

Energická Lenka, ktorú poznáte z televíznych obrazoviek, beháva už roky a tento typ pohybu si nevie vynachváliť. Možno ste to nevedeli, no okrem moderovania aj dabuje, spieva a je mamou dvoch detí na plný úväzok. To, odkiaľ čerpá energiu, je jasné. Je to beh! Aké sú jeho hlavné benefity a čo všetko na ňom známa markizáčka zbožňuje? 

Lenka Debnárová
Zdroj: Archív L. Debnárovej
22. JUN 2023

Lenka, o tebe je známe, že behávaš. Ako si sa k behu dostala?

Bolo to v čase, keď nám v rádiu dali permanentku do fitka. A čo urobí dievča, keď úplne nevie dvíhať hodinu činky? Vybehne na bežiaci pás. V tom čase môj muž už rok behával s partiou polmaratóny, tak som si dala za cieľ na prvej súťaži zvládnuť aspoň päťku. A potom už to šlo. Je to asi tak 12 rokov dozadu.

Lenka Debnárová

Čím ti tento druh pohybu učaroval?

Veľmi sa mi páčili preteky, ktoré v mestách začali čoraz častejšie usporadúvať a chcela som si to vyskúšať aj ja s celou našou bežeckou partiou. Inak som mala beh spojený vždy len s pichaním v boku na školskej dvanásť minútovke, ktorú som nenávidela. Po prvých pretekoch som dostala chuť zvýšiť kilometre a ísť prekonávať samu seba.

Prečítajte si aj: Spaľuje tuky a čistí hlavu: Všetko, čo by ste mali vedieť o behu

Je niečo, čo sa ti vďaka nemu podarilo? Napríklad vyformovať to tvoje povestné bruško?

Beh je podľa mňa neskutočne komplexný šport vrámci formovania postavy. To čo máš od prírody dané, ti ešte zdokonalí a to, čo potrebuješ spevniť, ti postupne vymaká. Bežkyne sú riadne kočky! 

Lenka Debnárová

Koľko kilometrov chodíš behávať a ako často?

Ja chodím, keď mám čas, čo je zriedkakedy, ale ak stíham tréning, tak si dám väčšinou 5 kilometrov, to máš polhodinku. Mojimi tréningami sú veľakrát samotné preteky, a tých je inak dosť. Ale 2-3 krát do týždňa 8-10 kilometrov je môj plán, keď budú decká na prázdninách u starých rodičov.

Lenka Debnárová

Ide ti o určité tempo alebo sa zameriavaš skôr na vzdialenosť?

Ja si pred behom zadám vzdialenosť a tú si plním na 100 percent. Tempo neriešim, prispôsobujem ho tomu, aby som sa cítila komfortne a beh mi robil radosť.

Beh je neskutočne komplexný šport v rámci formovania postavy. To, čo máš od prírody dané, ti ešte zdokonalí a to, čo potrebuješ spevniť, ti postupne vymaká. 

Behávaš sama alebo v partii?

Keď trénujem, tak rada sama, ale niekedy sa cenne zhodneme časovo aj s kamoškami a je to veľmi príjemná a veselá zmena. V partii chodíme po pretekoch kade tade.

Prečítajte si aj: Influencerka Mimi Candi Pelikán: Baví ma byť súčasťou bežeckej komunity

Máš nejakú zaujímavú skúsenosť v rámci behu, prípadne nejakú vtipnú príhodu?

Juj, tých by bolo. No poviem ti, veľmi nekomfortné, ak ti počas behu treba na „veľkú", to skrátka nerozbeháš. Na načasovanie a správnu stravu pred behaním si dávam veľký pozor. 

Lenka Debnárová

Prezradíš nám svoje bežecké ciele do budúcnosti i ciele, ktoré sa ti už podarilo dosiahnuť?

Plány do budúcnosti... Bodaj by mi telo dovolilo si behať a športovať ešte veľmi dlho! Je to neskutočne úžasný pocit, dobehnúť do cieľa. A toho, čo som si už splnila je vcelku dosť. Štyri polmaratóny odbehnuté, taktiež beh od Tatier k Dunaju s partiou, beh na skokanský mostík, štafety, niekoľkokrát Spartan prekážkové behy absolvované, triatlon... Pekná zbieročka už aj medailí. A keď to tak rozpisujem, mám vskutku želanie, aby to ešte pár alebo skôr veľa rokov takto vydržalo. Je to čistá RADOSŤ.

Ak chcete zažiť aj vy potešenie z pohybu, pridajte sa k nám do Supershape Bežeckej výzvy! V nej vás vďaka vedeným tréningovým plánom naučíme behať správne, tak aby vás to bavilo a zároveň ste videli aj výsledky. Tiež vám k tomu dáme aj chutné a výživné jedálničky, vďaka ktorým maximalizujete váš progres. Zapojte sa do našej Bežeckej výzvy pod vedením odborníkov na beh, výživu a motiváciu. Povedieme vás v nej krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu. Pripojte sa k nám ešte dnes!

Banner_Bezecka Vyzva 2023_640x640.jpgZdroj: https://www.instagram.com/lenkadebnar/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Moderátorka Lenka Debnárová: Dobehnúť do cieľa je neskutočný pocit!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.