Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Premium členka Janka: Behať začala kvôli postave, dnes svojou premenou motivuje iných

Barbora Volná

Janka Poldaufová je čitateľkám Supershape známa aj vďaka svojej úspešnej premene – podarilo sa jej zhodiť viac ako tridsať kilogramov a stala sa z nej vášnivá bežkyňa. Dnes svojím bežeckým príbehom inšpiruje iných. Behá už takmer celá jej rodina. A možno po dočítaní jej príbehu začnete s behom aj vy!

Jana Poldaufová
Zdroj: Archív J. Poldaufovej
5. JUL 2023

O tom, ako sa Janke podarilo schudnúť, sme zmapovali hneď v niekoľkých článkoch. Janka sa tiež o svoje úspechy pravidelne delí aj v našej NEBUĎ LOKŠA skupine, kde pozitívne motivuje ostatné členky a fanúšičky Supershape. „Okolie reaguje na to, ako som zmenila môj životný štýl. Sú to všetko veľmi pozitívne ohlasy a ja sa z nich veľmi teším, lebo moja cesta síce začala ako premena zovňajšku, ale veľmi skoro som si uvedomila, že je to najmä o mojom zdraví a o tom, ako bude môj život vyzerať o niekoľko rokov. Presne to je to, čo sa snažím teraz komunikovať a odovzdávať ďalej prostredníctvom mojich fotiek, krátkych videí a príbehov,“ hovorí sympatická Janka s nadšením.

Prečítajte si aj: Buba z Bežeckej výzvy: Beh som nenávidela, dnes bez neho neviem žiť

Jana Poldaufová

Dcéra si beh tiež zamilovala

Janka nielen behá, tiež sa zúčastňuje rôznych bežeckých podujatí a tento rok si dala za cieľ odbehnúť všetky preteky v jednej bežeckej sérii, ktorá sa vždy beží na nejakom peknom mieste na Slovensku. „Spájam to s rodinnými výletmi, a tak sa stalo, že keď moje dcéry zažili tú úžasnú elektrizujúcu atmosféru na štarte prvého preteku, prišla sa za mnou moja mladšia, že by si chcela vyskúšať zabehnúť najkratšiu vzdialenosť na ďalších pretekoch. Väčšinou je to približne 5 km. Prvý zabehla za 40 minút, na trati bolo menšie prevýšenie, keďže sa beží po lúkach a lesoch. Tiekli mi slzy šťastia, keď som ju videla bežať cieľovou rovinkou. Som na ňu nesmierne hrdá, že to dobehla s úsmevom na tvári, a hoci v cieli povedala, že nikdy viac, odbehla aj ďalšie preteky v tejto sérii. A to je teda iný príbeh, keďže sa bežalo vo vysokohorskom teréne, celý čas pršalo, trať bola rozmočená, všade bolo blato a voda, a moja dcéra opäť skončila s krásnym časom a úsmevom na tvári,“ spomína Janka, ktorej beh doslova zmenil život. Zo ženy, ktorú trápilo vlastné telo a nadváha, sa behom pár mesiacov stala športovkyňa telom i dušou.

otec a dcéra Janky Poldaufovej

Otec Janke fandí a dal sa tiež na beh

„Rovnakú sériu s nami beží tento rok aj môj otec, ktorý v auguste oslávi 63. narodeniny. Nikdy nebol vyslovene športovec, no sleduje moju premenu a fandí mi. Každý rok na Štedrý deň bežím mojich vianočných 5 km, a na Vianoce 2022 sa úplne nečakane ku mne pridal. Potom ma šokoval, keď mi zavolal, že chce vyskúšať aj sériu, ktorú bežím ja, aby som ho prihlásila. Do poslednej chvíle som neverila, že naozaj odbehne, lebo väčšinou trávil víkendy prácou, ale tentoraz si to zariadil tak, aby stíhal preteky, a zabehol ich s krásnym časom 31 minút. A zašiel aj ďalej, bol s nami na už spomínanom dobrodružnom preteku v Tatrách a teší sa na ďalší,“ vyratúva Janka, pre ktorú sa behanie stalo životným štýlom. „Po každom preteku ´postnem´ fotky a krátke video, ktorým sa snažím vystihnúť atmosféru, ukazujem medaily, a hoci moje časy nie sú zatiaľ na bedňu, snažím sa aspoň takto ľuďom priblížiť, aký je pohyb super, a ak to dokážem ja, dokážu to aj iní. Občas si aj poviem, že už som s tými fotkami mojich tréningov otravná, že na to nikto nie je zvedavý, ale potom mi napríklad zavolá klientka, že Jani, to je také super, že dávaš stále tie fotky, ty si pre mňa motivácia, aby som sa zdvihla a išla sa aspoň prejsť; alebo mi kamarátka povie, že som dôvod, prečo opäť začala chodiť do posilňovne – a to je pre mňa viac ako hocijaká medaila a diplom,“ hovorí zarytá bežkyňa ktorá svojimi úspechmi motivuje aj ostatných.

Prečítajte si aj: Veronika zhadzuje spolu s otcom: Viac ako 30 kíl dole a skvelé zdravotné výsledky

otec Janky Poldaufovej

Všetko spustila túžba po zmene 

Podarilo sa jej na beh namotivovať dcéru i otca, rozhodne je však pripravená pokračovať aj u ostatných členov rodiny. „S motiváciou nekončím, na jeden z letných pretekov sa prihlásil už aj môj manžel, a aktuálne trošku prehováram aj staršiu dcéru, aby sa k nám pridala, nech máme ďalšie motivačné fotky a videá,“ smeje sa Janka a jedným dychom dodáva: „Hlava mi neberie, kam ma zaviedla moja premena, ktorá začala so Supershape v roku 2021 práve Bežeckou výzvou. A pritom jediné, čo robím, je, že si užívam beh a nadšene o ňom všade rozprávam, uzatvára naša spokojná Premium členka Janka.

Jana Poldaufová

Podobne ako Janke, aj vám beh môže zmeniť život. Pridajte sa k nám do Supershape Bežeckej výzvy! V nej vás vďaka vedeným tréningovým plánom naučíme behať správne, tak aby vás to bavilo a zároveň ste videli aj výsledky. Tiež vám k tomu dáme aj chutné a výživné jedálničky, vďaka ktorým maximalizujete váš progres. Zapojte sa do našej Bežeckej výzvy pod vedením odborníkov na beh, výživu a motiváciu. Povedieme vás v nej krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu. Pripojte sa k nám ešte dnes!

Banner_Bezecka Vyzva 2023_640x640.jpg

Zdroj: https://www.facebook.com/jana.poldaufova


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Premium členka Janka: Behať začala kvôli postave, dnes svojou premenou motivuje iných

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.