Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Buba z Bežeckej výzvy: Beh som nenávidela, dnes bez neho neviem žiť

Barbora Volná

Produkčná z Fun rádia, sympatická Buba si k behu dlho hľadala cestu. Už tri roky však aktívne behá so Supershape, je súčasťou aj najnovšej Bežeckej výzvy. Čo všetko jej beh dáva a prečo už neodmysliteľne patrí do jej života?

Buba z Bežeckej výzvy: Beh som nenávidela, dnes bez neho neviem žiť
Zdroj: Archív Ľ. Lettrichovej
28. JUN 2023

Vzťah s behom bol u Ľubice na začiatku komplikovaný. „Keď nám na základnej škole oznámili, že v piatok bude dvanásťminútovka, od pondelka som doma vracala, nevládala som dýchať, bolo mi teplo a skončila som posledná. Pri výslednom čase sa ma vždy pýtali, či som spadla. No nie, nespadla, to bolo moje tempo. Pre mňa znamenal beh najväčší stres na svete. Nie matematika, nie slovenčina... Telesná! Akonáhle som mala niekam bežať, začalo mi byť fyzicky zle už niekoľko dní predtým,“ spomína Buba, vlastným menom Ľubica Lettrichová, pre ktorú bol beh odjakživa výzvou.

Ľubica Buba Lettrichová

Prečítajte si aj: Influencerka Mimi Candi Pelikán: Baví ma byť súčasťou bežeckej komunity

Rozbehala sa vďaka výzve

„Nechápala som, prečo mi behanie nejde, vždy sa mi snívalo, že bežím po ulici a predsavzala som si, že sa raz behať naučím,“ odhodlávala sa sympatická hnedovláska. Počas covidového obdobia Buba začala cvičiť so Supershape jogu, vďaka čomu si všimla, že sa bude konať Bežecká výzva.

Ľubica Buba Lettrichová

Akonáhle som mala niekam bežať, začalo mi byť fyzicky zle už niekoľko dní predtým.

„Bolo to v čase, keď som mala dole popôrodné kilá, tak som si myslela, že teraz je ten správny čas, kedy by mi beh mohol konečne ísť. Prihlásila som sa do Bežeckej výzvy, poctivo som dodržiavala plán a odvtedy behám. Som príkladom toho, že vedené výzvy fungujú. Nehovorím, že behám dobre, ani rýchlo, ale môj vzťah k behu sa zmenil. Veľmi ma baví. Najmä robiť opakovane ten istý pohyb, hlava mi vďaka tomu uteká, kam len chcem. Premýšľam, spievam si – je to skvelé,“ hovorí spokojne Ľubica, ktorá je mamou päťročného synčeka a aj mimo behu žije veľmi aktívnym životom. Vďaka jej spôsobu života je podľa nej aj Miško veľmi akčným dieťaťom. „Celú materskú som s ním prešportovala. Vždy sa ku mne pridal a nikdy ma neobmedzoval. Keď sa chce, tak sa dá. Často sa ma pýtajú, kde mám malého, keď behám. Odpoviem im – predo mnou, za mnou alebo vedľa mňa na bicykli. Vždy tam niekde je,“ smeje sa.

Pred tromi rokmi som sa prihlásila do Bežeckej výzvy a odvtedy behám. Som príkladom toho, že vedené výzvy fungujú. 

Ľubica Buba Lettrichová

Prečítajte si aj: Moderátorka Lenka Debnárová: Dobehnúť do cieľa je neskutočný pocit!

Pobeží od Tatier k Dunaju

O tom, že Buba miluje výzvy, niet pochýb. Cieľavedomá produkčná, ktorá je súčasťou známeho rádia už dvanásť rokov, sa nechala nahovoriť aj na náročný beh Od Tatier k Dunaju, ktorý bude v jednom úseku behať dokonca v noci. „Mám z neho extrémny stres ale viem, že vďaka tréningom to dáme. Verím, že dobehnem skôr ako zatvoria pretek. Najmä nechcem sklamať dievčatá, ktoré sú v tom so mnou. Bežecké súťaže ma stále stresujú, no napriek tomu na ne chodím. Na začiatku som veľmi ´vystrelená´, a po dvoch kilometroch bývam nahratá. Neviem sa ustriehnuť na štarte, no keď ma začnú obiehať sedemdesiatnici, viem, že je to ´prúser´,“ hovorí so smiechom Buba, ktorá si podrobne sleduje každý tréning a výsledky posiela sesternici – ultra bežkyni.

Prečítajte si aj: Spaľuje tuky a čistí hlavu: Všetko, čo by ste mali vedieť o behu

Ľubica Buba Lettrichová

Vyrovnaná vďaka behu

Ľubica sa na beh v ťažkých podmienkach svedomito pripravuje – sama i s trénerkou. „Bez behu si neviem predstaviť život. Tým, že mu venujem toľko času, neviem, čo iné by som robila namiesto neho. Milujem výzvy a preteky, v cieli mám vždy extrémnu radosť. Baví ma skúšať nové veci, chcem spoznať moje limity, no stále je to pre mňa dosť stresujúca záležitosť,“ vysvetľuje s úsmevom na tvári a jedným dychom dodáva: „Keby viac ľudí športovalo, svet by bol lepší. Odkedy behám, cvičím a žijem aktívne, absolútne neriešim ostatných a nepodstatné veci. Starám sa o seba, manažujem si čas, a ak sa ma niekto spýta, či idem napríklad prať alebo behať, určite si vyberiem beh. Všetko počká. Najprv si zabehám, až potom umyjem sprchovací kút. Keď športujem, som pokojnejšia a vyrovnanejšia. A keď som v pohode, urobím všetko ostatné, čo treba. Pri tom dni, ktorý mám a riadim si ho tak, ako chcem, a aby mi bolo dobre, už neriešim nič iné. Toto je najväčšia zmena, ktorú mi beh dal,“ uzatvára vtipná influencerka.

Keby viac ľudí športovalo, svet by bol lepší. Keď športujem, som pokojnejšia a vyrovnanejšia.

Ľubica Buba Lettrichová

Podobne ako Bube, aj vám beh môže zmeniť život. Pridajte sa k nám do Supershape Bežeckej výzvy! V nej vás vďaka vedeným tréningovým plánom naučíme behať správne, tak aby vás to bavilo a zároveň ste videli aj výsledky. Tiež vám k tomu dáme aj chutné a výživné jedálničky, vďaka ktorým maximalizujete váš progres. Zapojte sa do našej Bežeckej výzvy pod vedením odborníkov na beh, výživu a motiváciu. Povedieme vás v nej krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu. Pripojte sa k nám ešte dnes!

Banner_Bezecka Vyzva 2023_640x640.jpg

Zdroj: https://www.instagram.com/buba_l/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Buba z Bežeckej výzvy: Beh som nenávidela, dnes bez neho neviem žiť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.