Ak prídete behu na chuť, začnú sa diať veci!

Erika

Moja  trenérka jogy nám na včerajšej hodine povedala: „Ak prídete joge na chuť, potom sa budú diať veci. Uvidíte.“ 

Ak prídete behu na chuť, začnú sa diať veci
8. JUL 2015

V duchu som sa usmiala, lebo presne tak by som definovala beh. Ak prídete behu na chuť, potom sa budú diať veci. Možno je to tak so všetkým. Napríklad aj s knižkami. Keď odhalíte čaro kníh, budete jednoducho čítať, aj keby vám strecha padala na hlavu.

Behanie tak isto. Je to jeden z najluxusnejších pocitov, aké poznám a nemienim sa ho vzdať. Keď sa vám dych ustáli, myšlienky utrasú, vnímate už len okolie, s ktorým raz-dva splyniete. Dážď, vietor, jarný vánok, to všetko pri behu vnímate intenzívnejšie ako pri akejkoľvek inej činnosti. 

Erika behErika beh

Beh je súčasťou môjho života už pätnásť rokov. Behám, lebo behom získavam nielen zdravé telo, hlboký spánok, chuť žiť, ale aj silný pocit slobody. Beh vám vyčistí hlavu, a keď dobeháte, problémy sa už nezdajú také neriešiteľné. Mám to odskúšané na vlastnej koži. Beh mi neraz pomohol aj v prípade, keď som sa nevedela rozhodnúť.

Nemám konkrétne rady, ako behať, čo si obliecť, čo zjesť, koľko toho zvládnuť. Každý organizmus je stavaný inak. Robte to pocitovo. Ako je to pre vás najlepšie, riaďte sa svojou intuíciou. Mňa motivuje, keď si dám nejaké ciele, ktoré chcem splniť, pripravujem sa na bežecké preteky, ktoré sú častokrát v krásnej prírode a počas ktorých mám možnosť stretnúť ľudí, ktorí sú rovnaká krvná skupina ako ja.

Mám iba jedno odporúčanie. Obujte si tenisky a vyjdite von! Začnite behať a neprestaňte, kým behu neprídete na chuť. A ak sa tak stane, nikdy už behať neprestanete.  


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ak prídete behu na chuť, začnú sa diať veci!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články

Štýl