Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

V kolektíve ide všetko ľahšie. Aj behanie

Petra

Najkrajší  citát o behaní, ktorý som počula, je: „Keď už nohy nevládzu, začne vládať srdce.“ 

V kolektíve ide všetko ľahšie. Aj behanie
14. JUL 2015

Nie som ašpirant na maratón ani sa nesnažím každý týždeň prekonať svoj osobný čas na jeden km. Verejne to priznávam, aj keď by ma za tieto reči  tréneri určite nepochválili. Ale časom prekonávanie samého seba prichádza svojvoľne. A vtedy začína pôsobiť motivácia, že pravidelné tréningy sú predsa len na niečo dobré. 

Ak mám niekomu poradiť, ako začať behávať, tak moja prvá rada bude, nech si nájde kolektív bežcov. Funguje to. Vždy vás niekto potiahne na tréningu, aj keď vám sa extrémne nechce a budete chtiac-nechtiac nútený prísť na dohodnutý tréning. Ak sa nedostavíte, začnete sa sám pred sebou hanbiť.

Čo mi dal beh?

Okrem zhodených kilogramov, je to lepšia kondička. Ráno môžete s kľudom šprintovať na prichádzajúci autobus MHD bez toho, aby ste po naskočení do neho dostali infarkt. Vybehnutie schodov ani nepocítite. Čo má však pre mňa najväčšiu hodnotu a čo ma najviac teší každý jeden tréning, sú ľudia, s ktorými sa stretávam. Sú to pozitívne naladení ľudia, ktorí aj keď majú za sebou ťažký deň v práci, na nič sa nesťažujú, lebo vedia, že z nich po tréningu všetko opadne.

Staré klišé, ale je to najlepšia terapia. Veľakrát v situáciách, keď som sa nevedela rozhodnúť, pomohol mi beh. Keby nebehám, veľa vecí v mojej kancelárii by už bolo rozbitých :)

Môj obľúbený citát sa mi potvrdil pred týždňom na dovolenke, kde sme s kamarátkami bežali jemný trailový beh pri Gardskom jazere v Taliansku, na skalách v 30-tich stupňoch. Nevládala som ani s dychom, ani s nohami, až kým sa mi nenaskytol nádherný výhľad na prírodu. So slzami v očiach mi boli kŕče v lýtkach úplne ukradnuté.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - V kolektíve ide všetko ľahšie. Aj behanie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články

Štýl