Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Tisíce „Sparťanov“ zdolávali oheň, blato i ostnatý drôt

redakcia

Vysoké Tatry, konkrétne Tatranská Lomnica, sa prvý septembrový víkend stali dejiskom Majstrovstiev Európy v pretekoch Reebok Spartan Race. 

Tisíce „Sparťanov“ zdolávali oheň, blato i ostnatý drôt
12. SEP 2015

Deň pred Majstrovstvami si pretekári mohli vyskúšať „ľahšiu“ formu pretekov, tzv. Spartan Sprint, ktorý meral 7 kilometrov, a bolo treba na ňom zdolať 15 prekážok. Najnáročnejšia však bola spomínaná nedeľa, keďže trať bola dlhá až 30 kilometrov s viac ako 30 prekážkami.

spartan race

Preteky Reebok Spartan Race sú už na Slovensku dobre známe. Ide o prekážkový terénny beh, pri ktorom musia súťažiaci zdolávať rôzne prekážky: šplhať sa po lane, plaziť sa popod ostnatý drôt či prenášať vrecia s pieskom. Tento extrémne náročný beh si vyskúšali posledný krát tento rok na Slovensku takmer štyri tisícky „Sparťanov“ z rôznych kútov Európy. Po dvoch hodinách a 42 minútach dobehol do cieľa ako prvý Angličan Johnatan Albon. „Nečakal som, že zvíťazím až s takým náskokom, keďže som na trati musel robiť aj pár angličákov,“ uviedol. Nečakaného obratu sa diváci dočkali na druhom a treťom mieste. Petra Žišku krátko pred cieľom predbehol jeho tímový kolega Michal Rajniak. „V predchádzajúcich pretekoch som pochopil, že nie je dobré sa tlačiť dopredu. Taktizoval som, už keď som vedel, že som blízko pri cieli, tak som kopol do vrtule a šiel som,“ dodal strieborný Sparťan. „Ťažké preteky, ťažké pocity,“ zhodnotil tretí Žiška.

spartan race

Medzi súťažiacimi boli aj tanečníčka Ivana Surovcová, ktorá je jednou z tvári značky Reebok. Išlo o jej prvé preteky, a ako sama povedala po dobehnutí, určite nie posledné. Ivana skončila medzi 70timi najlepšími ženami. Medzi tímy sa prihlásila aj veselá partia z rádia Europa 2, ktorá taktiež úspešne dobehla do cieľa.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tisíce „Sparťanov“ zdolávali oheň, blato i ostnatý drôt

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články

Štýl