Zapoj sa s nami do NOVOROČNEJ DETOX VÝZVY!

Ako sa motivovať na pravidelné behanie. Radí bežkyňa Teri

Teri

Každý beháme pre niečo. Niekto chce schudnúť, vyvetrať si hlavu a zabudnúť na problémy. 

Ako sa motivovať na pravidelné behanie, radí bežkyňa Teri
26. JUN 2015

 

Iný si zlepšuje svoju rýchlosť a techniku. Každý, kto začal s behom, to robí pre niečo a má svoj cieľ. Alebo sa skrátka len zamiloval do behu ako ja a robí to pre radosť, teda beh je súčasťou jeho životného štýlu.

Kedy behať

Každý je iný. Niekomu vyhovuje beh skoro ráno, niekto si odbehne počas obednej prestávky, iný až po celom dni. Ja behávam po práci alebo vo večerných hodinách. Neviem, čím to je, ale nie som ranné vtáča. Už mnohokrát som si povedala, vstaneš ráno, odbehneš si to a nabiješ sa energiou na celý deň. Nakoniec som zakaždým posunula ráno budík a spala ďalej. Takže ja si odkrútim celý deň povinností a potom ich vypustím z hlavy večer pri behu. Len ja, beh a dobrá hudba. Potom už len ľahká večera a relax.

Idem, alebo nejdem?

Poznáte ten pocit, keď si ráno hovoríte, že večer zabehnem 10 km ako nič? Ale už okolo obeda vás začne nahlodávať malý červíček. Čo tak ísť do mesta na zmrzlinu? Preložím to na zajtra? Nebude náhodou pršať? Určite bude. Veľmi často sa mi to stávalo. Až som si povedala dosť. Veď ja si predsa chcem ísť zabehať, vypustiť všetko z hlavy, vyformovať si postavu a byť plná endorfínov. Tak prečo hľadám výhovorky? A tak som to prestala riešiť. Ak to mám v ten deň v pláne, beriem to ako samozrejmosť. Už ráno sa zbalím do športovej tašky a mám ju v aute. Rovno po práci sa zaveziem do fitka a idem behať. Alebo ma doma čakajú už pripravené veci, tak sa len prezlečiem a idem. Vždy, keď vybehnem von, všetky výhovorky sú preč a teším sa na ďalší beh. A som hrdá sama na seba, že som sa prekonala.

Ako sa motivovať?

Ak sa vám niekedy ťažko premáha a motivuje, hľadáte samé výhovorky, skúste jeden z týchto tipov:

  • Dohodnite sa s kamarátkou alebo partiou, ťažko sa vám bude dohodnutý beh rušiť a vymýšľať výhovorky. Vo dvojici to ide ľahšie a viete si posúvať skúsenosti, a vzájomne si pomáhať.
  • Berte to ako bežnú vec, ako keď musíte ráno vstať alebo ísť do práce. Skrátka to urobte a budete radi, že ste to zvládli.
  • Zapíšte si to ako jeden z bodov, ktorý v ten deň musíte urobiť. Ako keď si píšete plán, čo v ten deň zvládnuť v práci. Pribudne vám tam aj bod, že musíte odbehnúť istý počet km. Vždy si napíšte aj plánované kilometre, aby ste to potom nemenili.
  • Dajte si na pozadie mobilu vyšportovanú postavu a vždy, keď sa na ňu pozriete, viete čo v ten deň musíte pre to urobiť. Naozaj to pomáha.
  • Zbaľte sa už ráno a zoberte si veci do práce. Takto sa nebudete môcť vyhovoriť, že sa vám nechce ísť domov pre veci a podobne. Zbalená taška vám vždy pripomenie, čo chcete ešte urobiť.
  • Napíšte si týždenný plán na papier a pripnite si ho na chladničku. Po každom behu si daný beh farebne vyznačte ako vybavené. Budete mať radosť, keď uvidíte, ako vám to pekne ubúda. A samozrejme, sa vám to vždy pripomenie pri návšteve chladničky. Toto miesto je naozaj najlepšie zo všetkých v byte.

Tak čo? Máte ešte nejaké výhovorky? Verím, že nie. Tak šup šup do tenisiek a užite si to.  A nezabúdajte (nielen) pri športovaní na správny pitný režim. O ten môj sa stará pramenitá voda Rajec

Nechajte sa namotivovať všetkými našími bežkyňami


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako sa motivovať na pravidelné behanie. Radí bežkyňa Teri

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články

Štýl