Ako si „nechtiac“ urobiť bežecký osobák

Petra

Keďže vo mne skryté dieťa miluje nočnú Bratislavu, svetielka, žiarovky a všetko, čo bliká, tak som si nemohla nechať újsť bežecké podujatie Telekom Night Run.  

Ako si spraviť „nechtiac“bežecký osobák
25. SEP 2015

A celkovo preto, lebo tam smerovala celá naša tréningová príprava.

Týždeň pred podujatím som si s úsmevom na tvári hovorila, že na tomto podujatí musím dať „osobák“, veď aspoň bude dôvod na to, aby som zavesila ďalšiu fotku na Instagram :)

Lenže potom sa vyskytnú plánované, resp. neplánové situácie, keď celý víkend strávite v podnikoch pri tanci a bez spánku, keď vám kamarátka z #mygirls jeden deň pred behom oznámi, že je chorá a nemôže behať, a že to máte odbehnúť aj namiesto nej.

Potom nastáva alibistické vyhováranie sa, že vlastne ani ja sa nezúčastním, lebo nevládzem a vysnívala som si, ako sa s kamarátkou držíme pri prebehnutí cieľom za ruky, a to predsa teraz tak nebude! A keď sa aj zúčastním, nemusím trhať betón, veď medailu mám v cieli istú, veď tam sa ide každý aj tak len zabaviť, je to „running party“.  

petra beh

Nakoniec skvelá atmosféra tohto behu nenechá nikoho chladným. Postavíte som sa na štart a zrazu vidíte svoje kamaratky stojace vedľa trate. Jedna má operované koleno, takže nemohla behať, druhá je chorá, taktiež nemohla behať. A ony tak veľmi chceli!  V hlave mi vznikla silná motivácia, že vlastne idem bežať pre ne, lebo ony nemôžu (áno, existuje bežecké podujatie s touto myšlienkou, ja som si ho v ten deň v hlave zopakovala). Vyštartovala som, podľa hodiniek som na svoje pomery bežala celkom rýchlo, takže som očakávala na 3 kilometri pred tunelom krízu. Zatiaľ nič. Prišiel slávny tunel, bez ktorého by to nebol Telekom Night Run. Tunel je super, až kým nezistíte, že sa vám v ňom vďaka strate signálu vypnú bežecké hodinky, takže som zvyšok pretekov nevedela, ako rýchlo bežím, a bez tejto informácie sa dá osobák trafiť len ťažko.

Petra beh

Okolo trati boli povzbudzujúci ľudia, rytmické bubnovanie hudobníkov donútilo každého zrýchliť. Do cieľa som dobehla o 5 minút rýchlejšie ako predošlý ročník a to za 51:40. Pre mňa ako hobby bežca úspech a o to väčšie prekvapenie, nakoľko svoj čas som zistila až na veľkých hodinách v cieli. 

Opäť veľká vďaka patrí organizátorom, ktorým sa podarí každý rok spraviť z tohto behu jedinečný zážitok.

Ironicky som nakoniec poďakovala mojim #mygirls, že vlastne vďaka nim som tak rýchlo bežala :)

Už o týždeň 26.9. sa uskutoční dm ženský beh, kde sú časové ambície ešte väčšie. Tak sa teším na všetky rovnako naladené „ ženské“!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si „nechtiac“ urobiť bežecký osobák

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články

Štýl