Po lete zhustla premávka v mestách. Postarali sa o to aj bežci

Lenka

V hlavnom meste je opäť o niečo plnšie. S príchodom prvých septembrových dní sa nám Bratislava opäť zahustila. 

Po lete zhustla premávka v mestách. Postarali sa o to aj bežci
8. SEP 2015

Vidíme to na cestách, v nákupných centrách a aj na bežeckých chodníčkoch. Ja osobne som rada, že odrazu okolo mňa behá viac ľudí, ktorí ma motivujú a každé jedno zamávanie a spojenecký úsmev oproti bežiaceho jedinca ma nakopne ďalej.

Počas uplynulých letných mesiacov utrpela najväčšiu ranu moja sebakontrola a disciplína. Vinu by som mohla zvaliť na nápor pracovných povinností, obdobie dovoleniek či zvýšenú lenivosť, ale v konečnom dôsledku sú dôvody málo podstatné. Dôležité je, že som späť v hre.

Vždy som bola človekom, ktorý rád kombinuje športové disciplíny. Medzi bežecké tréningy deň za dňom postupne zaraďujem cvičenia s vlastnou váhou. Keďže ma minulý rok chytil za srdce pole dance, začala som sa mu opätovne venovať aj posledné dni. Verím, že sa výsledok dostaví čoskoro. Niekto mi kedysi povedal, že ak chce mať človek svalnaté nohy, musí venovať čas aj ostatným častiam tela, aby sa prirodzene vyvíjalo a išlo vpred. Kombináciou rôznych športov človek fyzicky dospieva a dosahuje výsledky rýchlejšie. A preto teraz behám rýchlejšie, dvihnem väčsiu váhu a je to dokonalý pocit.  Patrím k ľuďom, ktorí sa neradi zaťažujú presne nalinkovanými plánmi, pretože väčšina mojich plánov sa nikdy neuskutočnila. Až v momente, keď som začala cvičiť a behávať impulzívne. Vtedy, keď som to vnútorne cítila, mala som z toho, čo robím, skutočne nefalšovanú radosť a aj efekt. Pretože tou najdôležitejšou časťou tréningového plánu je vôľa a vnútorná radosť.

Behanie a cvičenie nám dávajú priestor vypnúť, rozmýšľať sami nad sebou a vyriešiť nevyriešiteľné. Všetkým môžem len odporučiť nefixovať sa na jednu vec. Behávajte ráno, večer, cez obednú prestávku, jednoducho vtedy, keď vám po tom srdce piští, vyskúšajte rôzne typy cvičení od zumby cez pilates. Zaveste sa dolu hlavou na flyfite, vezmite raketu a vybláznite sa na bedmintonovom ihrisku. Je to len na vás. Cvičte vtedy, kedy to vyhovuje vám, ale hlavne si to z celého srdca užite. Pocit počas činnosti, pocit, keď po športe vyleziete zo sprchy a vyplavujú sa vám endorfíny, je na nezaplatenie. Vytiahnite von svojho partnera, aby sa prebehol s vami, zorganizujte spoločný rafting spolu s partiou. Rovnako ako veľa ďalších činností, aj v športe platí, že s rastom počtu osôb sa maximalizuje aj radosť z činnosti samotnej, to môžem len potvrdiť.

Na cestu za skvelými výsledkami sme nastupovali všetky spoločne. Verím, že mnohým z vás sa darilo dodržiavať tréningové plány prísnejšie ako mne. Telekom Night Run nám už pomaly klope na dvere, čakajú nás už len posledné tréningy, tak poďme do toho! Ostáva nám už len vybrať ten správny outfit, nech sme počas behu ako princezné a ide sa! Na všetky a všetkých z vás sa veľmi teším už o niekoľko dní!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Po lete zhustla premávka v mestách. Postarali sa o to aj bežci

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články

Štýl